Altay Yeni Sezona Sancılı Bir Şekilde Hazırlanıyor

Süper Lig’in 2021 – 2022 sezonunda umduğunu bulamayan takımların başında Altay geliyor. Siyah beyazlı takım; 18 yıllık aranın ardından kendisini yeniden Süper Lig’de bulmuştu. İzmir ekibinin kurt hoca Mustafa Denizli yönetiminde ilk 10 içerisinde yer alacağı tahmin ediliyordu. Lige iyi başlayan Altay devamını getiremedi. Küme düşen İzmir temsilcisi önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek.

Mustafa Denizli Altay’ın Yeni Başkanı Olur Mu?

Altay için işler hiç iyi gitmiyor. İzmir ekibi; maddi problemler yüzünden kötü günler geçiriyor. Bu noktada, köklü kulübün yeni başkanının Mustafa Denizli olacağı iddia edilmişti. Fakat, deneyimli teknik adam; yaptığı yazılı açıklama ile başkanlığı düşünmediğini dile getirdi. Ancak, kulüpten kopmayacağını ve yardıma ihtiyaç duyulduğu anda sahneye çıkacağını da ifade etti.

Ayhan Dündar; geçtiğimiz günlerde yapılan seçim ile Altay’ın yeni başkanı olmaya hak kazandı. Dündar; geçici bir sorumluluk aldıklarını dile getirdi. Ancak, bu sorumluluğu hakkıyla yerine getirmek adına ellerinden geleni yapacaklarını söyledi.

Altay Önümüzdeki Sezon Başarılı Olur Mu?

İzmir ekibinin durumu pek parlak değil! Hatta, geçmiş yıllarda Süper Lig’de yer alan Eskişehirspor’a benzer bir durum yaşaması söz konusu olabilir. Mustafa Denizli; başkanlığa aday olmadığını ifade ettiği açıklamada kulübün içerisinde bulunduğu duruma da dikkat çekmişti. Her şeyden önce, kulübü kötü durumdan çıkarmak adına ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Fakat, durumun zannedilenden daha ciddi olduğunu da belirtti.

Altay; maddi sorunlar ile boğuşsa da kulübün ekonomik sıkıntılardan kurtulsa dahi önünün kapalı olduğu dile getiriliyor. FIFA’nın Altay’a transfer yasağı cezası vermesi söz konusu olabilir. Bunun yanı sıra, takımdaki çoğu oyuncunun sözleşmesinin sona ermesi de Altay’ın önümüzdeki sezon için rekabetçi bir takım kurmasını imkansız hale getiriyor. Bu noktada, Altay’ın 2022 – 2023 sezonunda altyapı oyuncuları ile mücadele etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

Cebrail Karayel Takımdan Ayrıldı

Altay’da daha sezon bitmeden birçok futbolcunun takımdan ayrıldığını dile getirebiliriz. Forvet oyuncuları Daouda Bamba ve Paixao’nun yanı sıra Polonyalı kaleci Mateusz Lis de alacaklarının ödenmemesini öne sürerek takımdan ayrıldılar. Bunun yanı sıra, sağ bek Cebrail Karayel de takımdan ayrılarak bir diğer Süper Lig ekibi Konyaspor ile anlaştı.

İzmir Ekibinde Hangi Futbolcuların Sözleşmeleri Devam Ediyor?

Altay; 2021 – 2022 sezonuna otuza yakın futbolcu ile başlamıştı. Ancak, sözleşmesi bitenler ve para sebebiyle takımdan ayrılanlar oldu. Bu noktada, aşağıdaki oyuncuların sözleşmelerinin devam ettiğini ifade edebiliriz.

  • Cesar Pinares – 30 Haziran 2023
  • Murat Akça – 30 Haziran 2023
  • Martin Rodriguez – 30 Haziran 2023
  • Serge Arnaud Aka – 30 Haziran 2023
  • Mohammad Naderi – 30 Haziran 2023
  • Eric Björkander – 30 Haziran 2023
  • Eren Erdoğan – 30 Haziran 2024
  • Cem Özgener – 30 Haziran 2024
  • Tugay Gündem – 30 Haziran 2024
  • Kazımcan Karataş – 30 Haziran 2026