Altay Maç Tekrarı İstiyor

Yeni teknik direktörü Sinan Kaloğlu ile ilk maçına Antalyaspor karşısında çıkan Altay, sahadan 2-1 mağlup ayrılarak kümede kalmaya dair bir ciddi hasar daha aldı ancak İzmir temsilcisinin gündeminde bu maçla alakalı çok ciddi bir durumun söz konusu olduğunu belirtmek gerekiyor. Maçta Video Yardımcı Hakem Asistanı olarak görev yapan Alper Çetin’in klasman dışı olduğunu tespit eden İzmir temsilcisi, kural dışına çıkılan bu uygulama nedeniyle maçın tekrarlanması adına başvuru yapmaya hazırlanıyor.

Kural Hatası

Bu sezon Süper Lig’de kümede kalabilmeye dair her geçen gün daha da kötüye giden bir performans gösteren Altay, oynadığı son maçta kendi sahasında Antalyaspor’u konuk etmişti.

Yeni teknik direktör Sinan Kaloğlu yönetiminde oynanan ilk maçta formda rakibi karşısında 2-1 mağlup olmaktan kurtulamayan İzmir temsilcisi, bununla birlikte müsabakada çok ciddi bir kural hatası yapıldığını tespit etti.

Ajansspor’un haberine göre Altay ile Antalyaspor arasında Video Yardımcı Hakem Asistanı olarak görev yapan Alper Çetin’in klasman dışı hakem olması kurallara aykırı. Süper Lig’de bu pozisyonda görev yapabilmek adına klasman hakemi olmak gerekiyor ve bu durum da çok ciddi bir kural hatası yapıldığına işaret ediyor.

Söz konusu durumla alakalı olarak Türkiye Futbol Federasyonu’na başvuru yapmaya hazırlanan Altay, bu kural hatası nedeniyle Antalyaspor karşısında oynadığı maçın tekrarlanmasını talep edecek. Bu sezon TFF 1.Lig’de 7 3.Lig’de 1 maç yöneten Alper Çetin’in Süper Lig’de görev yapma yetkisi olmaması İzmir temsilcisinin bu talepteki en büyük dayanağı olacak.

Bununla birlikte 8 Mart tarihinde MHK tarafından yapılan hakem operasyonundan sonra kural dışı birçok atama yapıldı ve bu durum ne yazık ki Altay’ın talebinin de doğru düzgün değerlendirilmesine dair kuşkunun artmasına neden olacak gibi gözüküyor.

Umudunu Kaybetme

Öte yandan Altay’da yeni teknik direktör Sinan Kaloğlu ile oynanan ilk maçtan mağlubiyet alınmış olması ister istemez moralleri bozdu. Yeniden bir başlangıç yapmak zorunda kalan ve bu sezon bunu 4’üncü kez yaşayan Siyah Beyazlı ekipte Kaloğlu’nun giydiği ateşten gömlek nedeniyle umudunu kaybetmemesi gerekiyor.

Tüm bu sıkıntılar içerisinde Kaloğlu’nun gerçekten de umudunu koruduğunu da belirtmek gerek. Çiçeği burnunda teknik direktör geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamada geriye kalan 7 maçtan en iyi sonuçları almayı hedeflediklerini dile getirdi. Bununla birlikte Altay’ın bu 7 maçtan almak istediği en iyi sonuçlarla alakalı bir barem belirleyip belirlemediği ise belli değil.

Siyah Beyazlı ekip adına geride kalan dönemin hiç iyi geçmediği ortada. Nitekim puan cetvelindeki konum da bunu gösteriyor ve dile kolay Altay 31 hafta içerisinde tam 4 farklı teknik direktörle çalıştığı için bu konuda çok kötü bir performans göstermeye devam ediyor.

Üstelik eldeki en iyi teknik direktör olan Serkan Özbalta da kötü sonuçlar nedeniyle değil yönetimsel sıkıntılar nedeniyle takımdan ayrılma kararı aldı.