Altay Başkanlık İçin Bir Lider Arıyor

İzmir’in ve Türk futbolunun en önde gelen kulüplerinden olan Altay, saha içi ve saha dışı birçok krizle boğuştuğu sezonda ne yazık ki bitime haftalar kala küme düştü.

Geçtiğimiz sezonun sonunda Spor Toto 1. Lig’de gösterdiği yüksek performansıyla kulüp efsanemiz Mustafa Denizli önderliğinde yıllar süren Spor Toto Süper Lig hasretine son veren siyah beyazlı takımımız, ne yazık ki burada kalıcı olamadı.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ilk bölümünü evinden uzakta oynayan takımımız, sezon devam ederken yıllardır beklediği stadyumuna kavuşmuştu.

Büyük Altay taraftarları Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’na geçildikten sonra takımın performansında yükseliş olacağını bekliyorlardı. Fakat ne yazık ki o yükseliş bir türlü gerçekleşmedi. Teknik direktör Mustafa Denizli önderliğindeki takım her hafta bir önceki haftadan daha kötüye gitti ve en nihayetinde kulüp efsanemiz Mustafa Denizli ile yollar ayrıldı.

Mustafa Denizli ile yolların ayrılmasından sonra kulübün son haftalara hangi teknik direktörle gireceği merak edilirken göreve önce Mustafa Denizli’nin yardımcılarından Mert Nobre geldi. Onun kısa süren görevinden sonra da bayrağı teknik direktör Sinan Kaloğlu devraldı.

Lakin teknik direktör Sinan Kaloğlu da elinden geleni yapmasına rağmen mucizeyi gerçekleştiremedi. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 36’ncı haftasında Gaziantep FK takımı oynadığı maçtan puanla ayrılınca, Altay’ın GZT Giresunspor maçı formaliteye dönüştü ve ekibimizin küme düşmesi kesinleşti.

Altay Başkansız Kaldı

altay

Kulübümüzde başkanlık görevini sürdüren Özgür Ekmekçioğlu, geçtiğimiz haftalarda görevinden ayrılmış ve siyah beyazlı İzmir temsilcimiz Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’a gitmişti.

28 Nisan 2022’de yapılan Olağanüstü Seçimli Genel Kurul’da başkanlığa adaylığını koyan kimse olmayınca ne yazık ki toplantı yarıda kalarak 16 Mayıs 2022 Pazartesi gününe ertelenmişti.

Bu ertelemenin ardından takımın yapması gereken ödemeler, görevden ayrılmasına rağmen elini taşın altından çekmeyen Özgür Ekmekçioğlu tarafından yapıldı. Yaklaşık 8 milyon TL kadar bir kaynağı kulübe aktaran Özgür Ekmekçioğlu, an itibariyle başkanlığa geri dönmesi için ikna edilmeye çalışılıyor.

Başkanlık İçin İsim Arayışı Sürüyor

Türk futbolunun en prestijli kulüplerinden olan Altay’ın başkanlık koltuğuna aday çıkmaması elbette kulübün imajından, tarihinden ve isminden bağımsız olarak ekonomik gerekçeler sebebiyle oluyor.

Zira yeni çıkan yasa ile birlikte artık borçlardan müteselsilen sorumlu olacak başkanlar, koltuğa oturmadan önce iki kez düşünüyor.

Siyah beyazlı ekibimizde an itibariyle birkaç isim, camianın ileri gelenleri tarafından ikna edilmeye çalışılıyor. Bu isimlerden en öne çıkanı geçtiğimiz günlerde aday olmaktan son dakikalarda vazgeçen İbrahim Akman. Akman’ın adaylığı artık düşünmediği ancak yeni yönetime dışarıdan destek verebileceği belirtiliyor.

İbrahim Akman’ın yanında kulübümüzün eski başkanlarından Nafiz Zorlu, Ahmet Çoker, Eyüp Necmioğlu, Namık Marmara, Murat Bora Dülger gibi isimler için de ikna turları sürüyor.

Tüm bu aday adaylarının yanında kulislerde Mustafa Denizli’nin isminin de geçtiği bir iddia olarak geçen günlerde gündeme geldi. Mustafa Denizli’nin buna ne cevap vereceği ise merak ediliyor.