Altay Taraftarı Büyüklüğünü Gösterdi

Bu karşılaşmaya çıkmadan evvel Gaziantep FK’nın puan almasıyla Spor Toto Süper Lig’den düşeceği kesinleşen Altay, geçen haftayı formaliteden oynadı.

Sahasında GZT Giresunspor ile karşılaşan takımımız maç öncesi teknik heyet ve futbolcuların morallerinin bozuk olduğu gözlemlendi. Yine de sezon boyunca çok üzdükleri taraftarlarının yüzünü kalan haftalarda alabilecekleri galibiyetlerle en azından biraz olsun güldürmek isteyen siyah beyazlı ekibimiz, ne yazık ki GZT Giresunspor karşısında bunu başaramadı.

Sinan Kaloğlu Gençlerin Önünü Açtı

altay

Teknik direktör Sinan Kaloğlu yönetimindeki takımımız sahaya tamamen taraftara teselli için galibiyet parolasıyla çıkmıştı.

Geçtiğimiz haftalarda aldığı sonuçlarla ligde kalmayı garantileyen GZT Giresunspor’un da tıpkı İzmir temsilcimiz gibi hiçbir iddiasının olmaması maçın formaliteden ibaret olmadığını gösterdi.

Teknik direktör Sinan Kaloğlu hal böyle olunca ilk 11’inde ve kadrosunda bazı genç oyunculara şans vererek onların en azından Spor Toto Süper Lig atmosferini bir kere de olsa tatmalarına olanak sağladı.

Takımımızın altyapısından yetişen Kazımcan Karataş, hocası tarafından maça ilk 11’de başladı. Defansta Björkander, Thiam ve Cebrail ile birlikte yer alan 2003 doğumlu oyuncumuz bu sezon Spor Toto Süper Lig’deki 21’inci maçına çıkarak genç yaşında tecrübesine tecrübe kattı.

Öte yandan 2 futbolcumuz için ise bir ilk gerçekleşti. 2002 doğumlu Erdem Özcan ve 2004 doğumlu Nurettin Küçükdeniz kariyerlerinde ilk kez bir profesyonel maça çıkmanın heyecanını yaşadılar.

Maçın 53’üncü dakikasında teknik direktör Sinan Kaloğlu tarafından oyuna alınan forvet oyuncusu Erdem Özcan, Ahmed Yasser Rayan’ın yerini aldı.

Öte yandan son bölümde dakikalar 83’ü gösterirken maça giren Nurettin Küçükdeniz ise Zeki Yıldırım’ın yerine orta sahaya dahil oldu.

Altay Taraftarı Alkışlarla Duygulandırdı

Karşılaşmada ilk golü GZT Giresunsporlu Umut Nayır kaydetti. Flavio’nun asistinde dakika 28’de golü bulan Umut Nayır’a cevap ikinci yarıda geldi.

Bu sezonun Altay adına gol yollarındaki etkili isimlerinden Leandro Kappel, Cebrail Karayel’in attığı pası iyi değerlendirdi ve eşitliği sağladı.

Hakem Cüneyt Çakır, 90 dakikanın son düdüğünü çaldığında ise Büyük Altay taraftarları üzerlerine düşeni yaparak neden büyük sıfatıyla anıldıklarını bir kez daha gösterdiler.

Normal şartlarda küme düşen takım taraftarlarının takımı protesto etmesine alışık olduğumuz futbol ikliminde büyük taraftarlarımız, takımı çağırarak alkışlarla onların üzüntüsünü paylaştılar.

Bu görüntü karşısında bazı futbolcularımızın ve teknik heyetin çok duygulandığı gözlemlendi. Siyah beyazlı İzmir temsilcimize gönül veren taraftarlarımız bu güzel hareketleriyle, başarının değil kulübün destekçisi olduklarını kanıtladılar.

28 Nisan 2022’de yapılan seçimde başkan adayının bile ortaya çıkmadığı ve kulübümüzü sahipsiz bıraktığı sürede, taraftar adeta Altay sahipsiz değildir mesajını verdi.

Bilindiği gibi siyah beyazlı ekibimiz, genel kurulda aday çıkmayınca seçimi ileri bir tarihe ertelemişti. TFF ve TBMM arasındaki görüşmeler sonucunda geçtiğimiz günlerde meclisten geçen yasadan sonra kulübe başkan olacak kişinin çok iyi düşünmesi gerektiği de bir gerçek.

Buna rağmen Büyük Altay başkanlığı elbette gerçek bir Altaylı için tüm payelerden üstün olacaktır.