Altay Şampiyonun Karşısında İstanbulda Çıkacak

Spor Toto Süper Lig’e veda etmeye hazırlanan teknik direktör Sinan Kaloğlu yönetimindeki İzmir temsilcimiz Altay, lig şampiyonu Trabzonspor’a konuk olacak.

Türk futboluna “Büyük” unvanını alarak Büyük Altay olarak geçen siyah beyazlı İzmir temsilcimiz, geçen sezonun sonunda taraftarlarına büyük bir mutluluk yaşatıp Spor Toto Süper Lig hasretini bitirmişti.

Teknik direktörlüğünü kulüp efsanemiz Mustafa Denizli’nin yaptığı takımımız Spor Toto Süper Lig’e geri döndüğü sezona çok da parlak bir performansla başlamamış ve çok geçmeden ne yazık ki sonu gelmeyen bir düşüş başlamıştı.

Bu düşüşün sonunda teknik direktör Mustafa Denizli kulüpten ayrılmıştı. Onun yerini alan isim ise (geçici antrenör Mert Nobre’yi saymazsak) Sinan Kaloğlu olmuştu.

Teknik direktör Sinan Kaloğlu önderliğindeki takımımız küme düşmemek için bir mucizeye ihtiyaç duyuyordu. Buna karşın ne yazık ki mucize gerçekleşmedi ve ekibimiz, Spor Toto Süper Lig’de bitime 3 hafta kala beyaz bayrak salladı.

Geçtiğimiz hafta İzmir’de küme düşmesine rağmen takımlarını alkışlayan ve neden “büyük” olduğunu kanıtlayan Altay taraftarı, bu hafta çok prestijli bir maça giden takımlarından şanına yakışır bir mücadele bekliyor.

Zira maçın adı Trabzonspor – Altay ve bordo mavili ekip bu karşılaşmaya şampiyonluğu kutlayarak çıkacak.

Altay Trabzonspor Karşısında Kısmetsiz

Uzun yıllardır Türk futbolunda Anadolu’nun en saygın ekiplerinden sayılan Altay ve Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig’de çoğunlukta olmak kaydıyla daha önce defalarca karşılaştılar.

İki takım bugüne dek 61 kez karşı karşıya geldiler. Bu 61 karşılaşmada alınan toplam skorlara bakıldığında Trabzon temsilcisinin İzmir ekibimize karşı ne yazık ki bariz bir üstünlüğünün olduğu görüldü.

Öyle ki Trabzonspor, 61 maçın 37’sinde sahadan galibiyetle ayrılan taraf oldu. Hem bütçe olarak hem de kadro olarak genellikle Türkiye’nin en güçlü ekiplerinden biri olan Trabzonspor’un daha fazla galibiyet alması elbette sürpriz değildi. Buna rağmen Altay da rakibini 11 kez yenerek kendi gücünü gösterme fırsatı buldu.

Bordo Mavililer karşısında uzun zamandır şansı tutmayan Altay, son 5 maçın tamamını ne yazık ki kaybetti. Toplamda 13 beraberlik alan iki ekip arasında son 5 maçlık süreçte kazanan hep Trabzonspor oldu.

Hatırlanacağı üzere iki ekip son olarak, içinde bulunduğumuz Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda karşı karşıya gelmişlerdi. O maçı kazanan da yine Trabzon takımı olmuştu.

Trabzonspor Altay Ne Zaman Nerede Karşılaşacak

altay

Trabzonspor ile Altay, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun 37’nci haftasında karşı karşıya gelecekler. 15 Mayıs 2022 Pazar günü (yarın) oynanacak maç öncesinde Trabzonspor’un şampiyonluğu için çeşitli etkinlikler düzenlenmesi bekleniyor.

Geçen haftalarda yaşanan kutlamalar esnasında Trabzon’da deforme olan zemin yüzünden bu maç İstanbul’da oynanacak.

Saatler 16:00’da Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nun ev sahipliğindeki mücadelede tribünlerin full olması bekleniyor.

Bu da siyah beyazlı ekibimizi çok zorlu bir atmosferin beklediğine işaret. Takımımıza şimdiden yürekten başarılar diliyor ve şanına yakışır bir performans bekliyoruz.