Mustafa Denizli’den Altay Değerlendirmeleri

Türk futbol tarihinin en büyük efsanelerinden biri olan Mustafa Denizli, kendisini efsane haline getiren kulübü Altay’ın başkanlığı ile anılan isimlerden biri haline gelmişti. Tecrübeli teknik adam bu konuyla alakalı olarak kendisine yapılan tekliflere müteşekkir olduğunu ve bu ihtimalin söz konusu olmadığını belirtirken Siyah Beyazlı takımın şu anki durumu ve gelecekte yapabileceklerine dair değerlendirmelerde de bulundu.

Dışarıdan Destek

Bu sezon Süper Lig’de çok sancılı bir dönem geçiren ve uzun bir aradan sonra geri döndüğü lige tekrar veda etmesi en muhtemel takımlardan biri olan Altay’da bir yandan da başkanlık seçimi gündemi konuşuluyor.

Siyah Beyazlı kulübün tartışmalı ve genç başkanı Özgür Ekmekçioğlu görevinden istifa ettiğini açıkladı ve takım Olağanüstü Seçimli Genel Kurul kararı aldı. Bununla birlikte bu kararlardan sonra Altay başkanlığına birçok adayın ismi geçti veya birçok aday da adaylığını açıkladı.

Ancak bu isimler arasında biri vardı ki onun adının geçmesi bile gündemi bambaşka bir noktaya taşıdı. O da Altay’ın ve Türk futbolunun yaşayan efsanesi Mustafa Denizli’ydi. Tecrübeli teknik adam Siyah Beyazlı kulübün TFF 1.Lig’den Süper Lig’e yükseldiği süreçte de teknik direktörlük görevini üstlenirken, bu sezonun ortasında yaşanan tartışmalardan sonra görevinden ayrıldı.

Öte yandan efsanevi teknik adamın bu kadar büyük tecrübelere sahip olması onun Altay başkanlığı adına da münasip olarak görülen isimlerden biri haline geldi. Futbolculuk döneminde tek bir sezon dışında hep Altay forması giyen ve yeni yapılan Altay stadına da adı verilen Mustafa Denizli bu spekülasyonlara cevap verdi.

Siyah Beyazlı takımın başkanlığına aday gösterilmesiyle alakalı olarak müteşekkir olduğunu dile getiren tecrübeli teknik adam bununla birlikte teknik direktörlük görevi için İzmir’e gelmesinin kendi işlerini aksattığını ve bu durumun telafisini yapmaya çalıştığını belirtti.

İstanbul İzmir arasında köprü kurarak Altay gibi bir takımın başkanlığının yapılmasının mümkün olmadığını dile getiren tecrübeli teknik adam bu nedenle başkanlığa aday olmadığını açıkladı. Öte yandan takımın değil ama kulübün istediği her an kendisinin dışarıdan destek vermeye hazır olduğunu ifade eden Denizli, yeni başkan kim olursa olsun bu durumun değişmeyeceğini de belirtti.

Gelecek Günler

Altay’ın çok önemli bir potansiyele sahip olduğunu ve bu nedenle de bu sezon küme düşse bile gelecek sezon tekrardan Süper Lig’e dönebileceğini savunan Denizli, burada önemli olanın kadronun ve camianın dağılmaması olduğunu ifade etti.

Siyah Beyazlı takımın çok ciddi bir borç yükü altında olduğunu hatırlatan tecrübeli teknik adam göreve gelecek başkanın işinin zor olduğunu ancak İzmir temsilcisinin kendisine başkanlık yapabilecek insan potansiyeline de sahip olduğunu dile getirdi.

Tüm bu açıklamalardan sonra Altay başkanlığı ve Mustafa Denizli ile alakalı haberlere son nokta koyulurken, İzmir temsilcisi adına oldukça sancılı bir dönem kulübü bekliyor.