Ryan Kent Önümüzdeki Sezon Fenerbahçe’de Forma Giyecek

Fenerbahçe bu sezon yüksek ihtimalle şampiyon olamayacak. Başkan Ali Koç sezonun Türkiye Kupası ile sonlanmasını istiyor. 1967 doğumlu iş adamı daha şimdiden önümüzdeki sezona dair planlar yapmaya başladı.

Ali Koç birkaç hafta öncesine kadar Jorge Jesus’un önümüzdeki sezon da Fenerbahçe’yi çalıştırmasını istiyordu. Fakat, oyuncuların Jorge Jesus’u istememeleri Ali Koç’un bu konudaki fikrini değiştirmesine neden oldu. Tüm bunlara ek olarak, Fenerbahçe’de transfer çalışmaları da devam ediyor. Transferinin bittiği konuşulan isimlerden birisi Ryan Kent!

Fenerbahçe Oyuncu ile Kesin Olarak Anlaştı

Ryan Kent güncel tarih itibariyle İskoçya’nın Glasgow Rangers kulübünde forma giyiyor. Oyuncunun İskoç kulübü ile olan sözleşmesi 31 Mayıs 2023 tarihinde bitecek. Fenerbahçe yönetimi Ryan Kent konusunda hızlı davrandı. Oyuncuyu Premier Lig ve Championship ekipleri transfer etmek istiyordu. Ryan Kent, Fenerbahçe’nin kendisine sunmuş olduğu tekliften etkilendi. Her şeyden önce, bu teklif maddi açıdan tatmin ediciydi.

Fenerbahçe Ryan Kent ile üç yıllık sözleşme imzalayacak. Oyuncuya yıllık 1 milyon 700 bin Euro ödenecek. Fenerbahçe, oyuncuya toplam 5 milyon 100 bin Euro ödeme yapacak. Buna bonuslar ve primler dahil değil! Ryan Kent, daha az kazanacağı teklifleri reddederek tercihini Fenerbahçe’den yana yaptı. Fenerbahçe, sezonun bitmesiyle beraber oyuncunun transferini resmi olarak açıklayacak.

Ryan Kent Fenerbahçe’nin Aradığı İsim Olabilir

1996 doğumlu oyuncu 1.76 boyunda! Sol kanat, sağ kanat ve forvet arkasında forma giyebiliyor. Fenerbahçe bu sezon hücumda ciddi sıkıntılar yaşamıştı. Bilhassa kanat oyuncularından beklediği verimi alamamıştı. Jorge Jesus, o bölgede Arda Güler, İrfan Can Kahveci ve Mert Hakan Yandaş gibi isimleri kullanmak zorunda kalmıştı. Ali Koç, yeni sezon öncesinde ilk olarak kanatlara takviye yapılması gerektiğini düşünüyor.

Ryan Kent iyi bir kanat oyuncusunda olması gereken tüm özellikleri taşıyor. Hızlı oluşu ciddi bir avantaj! Bencil olmaması önemli bir artı! Gol atmanın yanı sıra attırmayı da seviyor. İngiliz oyuncu bu sezon Premiership’te şu ana kadar toplam 29 maça çıktı. Bu maçlarda sahada 2 bin 430 dakika kaldı. Üç gol atıp on asist yaptı. Toplam 13 gole katkıda bulundu. Bunun yanı sıra, 2022 – 2023 sezonunda şu ana kadar toplam 44 maça çıktı.

Wilfried Zaha Transferinden Sonuç Alınamadı

Fenerbahçe yönetiminin transferdeki tek hedefi Ryan Kent değil! İngiliz oyuncu ile prensipte anlaşılmasının ardından gözler Wilfried Zaha transferine çevrildi. Fildişi Sahilli oyuncunun sözleşmesi 30 Haziran 2023 tarihinde bitecek.

Fenerbahçe oyuncunun menajerliğini yapan ağabeyini İstanbul’a çağırdı. Oyuncunun şartları hakkında bilgi edinildi. Wilfried Zaha, Fenerbahçe’den 10 milyon Euro imza parası istedi. Buna ek olarak, oyuncunun yıllık ücret talebi 5 milyon Euro! Fenerbahçe, söz konusu talepleri karşılamayacağını belirterek oyuncunun transferini rafa kaldırdı.