BEŞİKTAŞ’TAN HÜCUMA TOKO EKAMBİ HAMLESİ GELİYOR

Siyah beyazlı takım Beşiktaş bu sezonu kupasız tamamlayarak sezonu istedikleri yerde tamamlayamadı.

Süper lig de liderliği sarı kırmızılı rakibi Galatasaray’ a Türkiye Kupasını ‘ da sarı lacivertli takımı Fenerbahçe ‘ya kaptıran siyah beyazlı takım gelecek sezona bomba gibi girmek istiyorlar.

Gelecek sezon için de transfer de kolları sıvayan kara kartal Beşiktaş da Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş ile beraber transfer listesi üzerinde çalışmalarına devam ediyorlar.

Tecrübeli teknik adam Şenol Güneş’ in transfer de en az 4 – 5 isim ve takviye beklerken orta saha ve savunma hattının yanı sıra hücumda da kadro derinliği istiyor.

Savunma ve orta saha için görüşülen isimlerde büyük bir yol kat eden kara kartal artık hücumda da kadrosuna derinlik kazandırmak için gündemlerine golcü isimleri de aldılar.

Siyah beyazlı takım da Cenk Tosun ‘un sakatlık riski üst düzeye çıktığı için bu sezon da çok fazla sakatlık problemi yaşaması ile hücumda alternatif isimler üzerine çalışmaya başladılar.

Hücum transferi için ise kara kartal da bu güne kadar gündeme gelmeyen isimlerden birisi ile ters köşe yapmak istiyorlar.

Siyah beyazlı takım, bonservisi Fransız ekibi Lyon’da olan Kamerunlu sol kanat Karl Toko Ekambi’yi gündemine aldı.

30 yasındaki tecrübeli sol kanat oyuncusu olan Kamerun’ lu Karl Toko Ekambi ile Beşiktaş kadrosunu güçlendirmek istiyorlar.

HÜCUM’DA HAREKETLİLİK GETİRECEK İSİM OLACAK

Siyah beyazlı takım, bonservisi Fransız ekibi Lyon’da olan Kamerunlu sol kanat Karl Toko Ekambi ile ilgileniyorlar. Daha önce transfer sürecinde adı hiç geçmeyen isimlerden birisi olan 30 yasındaki tecrübeli sol kanat oyuncusu olan Kamerun’ lu Karl Toko Ekambi sezonu kiralık olarak Fransız ekibi olan Rennes ‘ de geçirdi.

Hücum da hareketliliği ile beraber top saklama özelliği de olan tecrübeli isim Beşiktaş ‘ da Cenk Tosun ‘Un da sakatlıklar geçirmesi sonrasında alternatif de oluşturacak.

TOKO EKAMBİ KARİYERİ VE SON SEZONU NASIL GEÇTİ?

30 yasındaki tecrübeli sol kanat oyuncusu olan Kamerun’ lu Karl Toko Ekambi futbol kariyerine Fransa ‘ da Paris fc ‘de başladı. FC Sochaux, Angers SCO, Villarreal, Olimpik Lyon formalarını giyen tecrübeli isim kariyerinde en yüksek bonservis bedeli ile transferini 2018 – 19 sezonun da Angers SCO’ dan İspanyol ekibi Villarreal’ e 18 Milyon Euro bonservis bedeli ile transfer olarak yaptı.

Fransız ekibi Olimpik Lyon ile 1 yıl daha sözleşmesi olan tecrübeli isim için Beşiktaş 2,5 milyon Euro karşılığında transferi tamamlamayı planlıyor.

Sezonun ikinci yarısında Rennes’e kiralanan Kamerunlu oyuncu, Lyon ve Rennes’de 19’ar olmak üzere toplam 38 maça çıktı. 9 gol, 4 asistlik hücum katkısı sağlayan Ekambi, 46 kez formasını giydiği Kamerun milli takımında 13 gol attı.