Altay’da Olaylı Kongre 213 Kişi

Altay kulübü gerçekleştirdiği olaylı kongre ile gündeme damgasını vurdu. Siyah Beyazlı takım, genel kurul gerçekleşmeden önce 213 kişinin usulsüz bir şekilde üye olduğunu tespit etti. Ardından kavgalı olağanüstü kurul ile birlikte bu 213 kişinin üyelikleri iptal edildi. İşte İzmir takımının hareketli gündemine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Altay Spor Kulübü, başkan Özgür Ekmekçioğlu istifa ettikten sonra olağanüstü genel kurul için bir araya geldi. Siyah Beyazlı takımda eski başkan Ekmekçioğlu destekçileri ile başkanın değişmesini isteyen grup arasında gerginlik yaşandı. Uzayan gerginlik, tatsız ve sert bir kavgaya dönüştü.

İzmir Takımından Kongre Sonrası Resmi Açıklama Geldi

İzmir takımından olağanüstü kongre sonrası resmi açıklama geldi. Yapılan açıklamada Altay Spor Kulübü’nde detaylı bir inceleme sürecinin kongre ile birlikte başladığının altı çizilirken üye kaydı yapılan 213 kişide usulsüzlük tespit edildiği ortaya çıktı. Kulüp tüzüğünde yer alan esas ve usullere uygun yürütülmeyen üyeliklerin geçersiz olduğuna karar verildiği açıklandı.

Altay yönetim kurulu, oybirliği ile 213 kişinin de üyeliğini iptal ettiğini duyurdu. Aynı zamanda olağanüstü kongrede kavga çıkaranların tespit edildiği ve disiplin işlemlerinin başlatıldığı ifade edildi. Kuruldaki kavgada başrolü oynayanların tüm belge ve bilgileri detaylı bir şekilde incelendi.

Altay Spor Kulübü, sahip olduğu köklü kültür ve tarihe yakışır bir yapıyı hak ettiğini vurgularken güzel günlere ulaşacaklarına dair inançlarının tam olduğunu Siyah Beyaz sevdalılarına iletti.

Altay’da Kayyum Söylentisini Ayhan Dündar Sonlandırdı

Altay Spor Kulübü eski başkan Özgür Ekmekçioğlu görevinden istifa ettiğini duyurdu. İzmir ekibi, gerçekleştirdiği olağanüstü kongrenin ardından kulübe kayyum atanması ile alakalı söylentiler ortaya çıktı. Ayhan Dündar, Siyah Beyazlı takımın başkanı olmak üzere adaylığını açıkladı. Bu açıklama ile birlikte Altay Spor Kulübü’nde kayyum söylentileri sona erdi.

Altay taraftarları, bir an önce kulüp içinde yaşanan bu problemlerin çözümlenmesini ümit ediyor. 2022 – 2023 sezonu başlarken taraftarların tek arzusu İzmir takımının sorunları ortadan kaldırıp başarılı bir yeşil saha performansına odaklanması. Hedeflerde yeni sezonda kupa kaldırmak yer alıyor.