Altay Spor Kulübü’nün Sağlık Sponsoru

Altay Spor Kulübü tarihi ve takımından çıkan efsanevi futbolcuları ile Türkiye’nin en köklü kulüpleri arasında gösterilebilir. Ancak 2021/2022 sezonundaki performansı hiç büyük ve köklü takımlara yakışır bir performans değildi. Sezon boyunca ancak 34 puan toplayabilen siyah beyazlılar Süper Lig’de 18’inci olabildi ve bu sonucuyla da PTT 1’inci Lig’e merhaba dedi.

Önümüzdeki sezon PTT 1’inci Lig’de kalıcı olmak istemeyen kulüp, en kısa zamanda toparlanmak ve Süper Lig’e yükselmek istiyor. Mali problemler yaşayan Altay Spor Kulübü’nün bu yılki sağlık sponsoru yine Medicana International İzmir Hastanesi oldu. Bu sponsorluk kulübün bünyesindeki çaycısından futbolcusuna herkes için geçerli olacak. Ayrıca Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Ulvi Ünal ve Altay Spor Kulübü Başkanı Ayhan Dündar bir araya geldi ve ortak açıklamalarda bulundu.

Altay SK’nin Sağlık Sponsoru Yine Aynı

İzmir’in 108 yıllık spor temsilcisi Altay Spor Kulübü, 2022/2023 sezonunda da sağlık sponsoru olan Medicana International İzmir Hastanesi ile anlaştı. Sözleşme gereği PTT 1’inci Lig’in yeni ekibi Altay Spor Kulübü’nün bünyesindeki tüm personeller çaycısından altyapı futbolcusuna her çalışanın sağlık hizmeti, Medicana International İzmir Hastanesi tarafından sağlanacak ve karşılanacak.

Sponsorluk anlaşmasının imza töreni bugünlerde Altay Spor Kulübü’nün 2022/2023 sezonundaki sağlık sponsoru Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Ulvi Ünal ve Altay Spor Kulübü Başkanı Ayhan Dündar’ın bir araya gelmesiyle gerçekleşti.

Geçtiğimiz hafta düzenlenen genel kurul sonrasında Altay Spor Kulübü’nün yönetimi yeniden oluşturulmuştu. Bununla ilgili de konuşan Medicana International İzmir Hastanesi Genel Müdürü Ulvi Ünal, Medicana Sağlık Grubu olarak kendilerinin İzmir’deki tüm sportif kulüplerini sağlık alanında bir araya getirmek istediğini söyledi. Medicana’nın sporun olduğu her yerde bulunduğunu söyleyen Ulvi, daima sporcunun ve spor yapmak isteyenlerin yanında olacaklarını söyledi. Altay Spor Kulübü yönetimi ve futbolcularından rica da bulunan Ulvi, en kısa zamanda yeniden Süper Lig’de görmek istediğini söyledi.

Konuşma sırası Altay Spor Kulübü Başkanı Ayhan Dündar’a geldiğinde, Medicana’ya övgü dolu sözlerle teşekkür ederken İzmir’deki tüm sportif faaliyet yürüten kulüpler için gösterdikleri hassasiyet ve inceliği takdir etti. Futbolcularının hiçbirisinin hastaneye düşmemesi için duacı olduğunu söyleyen Dündar, şayet sakatlık yaşanırsa da Medicana’da en iyi şekilde tedavi edileceğine inandığını söyledi.

Medicana Grubunun Hayali

İzmir’de toplamda 7 farklı sportif kulübe sağlık sponsorluğu desteği verdiklerini söyleyen Ulvi Ünal, bir gün İzmir’deki bütün takımları bir araya getirdikleri bir proje gerçekleştirmek istediğini söyledi. Ünal 2021 yılında, Karşıyaka ve Göztepeli kadın voleybolcuları meme kanserine karşı sürdürdükleri bir projede bir araya getirmişti. Önümüzdeki yıllarda ise tüm takımları bir araya getirmek istediğini söyledi. Altay SK’nin Başkanı Ayhan Dündar ise bu projelere destek vereceğini söyledi ve saha içerisindeki rekabetin saha dışında birlikteliğe dönüşmesini umduğunu da ekledi.