Altay İç Transferde Başarılı Adımlar Atıyor

İzmir ekibi; önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de mücadele edecek takımlardan birisi! Ancak, Altay’ın geçtiğimiz sezondan bu yana bilhassa ekonomik problemler ile uğraştığını söyleyebiliriz. Siyah beyazlı kulübün transfer yasağı mevcut! Yönetim; söz konusu yasağı kaldırmak adına uğraşsa da halen daha bir sonuç alamadı. Altay’ın 2022 – 2023 sezonu öncesinde transfer yapma ihtimali yok gibi duruyor. İzmir ekibinin tek çaresi hali hazırda kadrosunda yer alan ve sözleşmesi sona eren isimlerle yeni sözleşme imzalamak idi.

Sinan Kaloğlu’nun İstediği İsimler Kadroda Tutuldu

Altay’ı önümüzdeki sezon Sinan Kaloğlu çalıştıracak. Kaloğlu; kulübün dış transfer yapamayacağının farkında! Bu yüzden, en azından sözleşmesi biten isimlerin kadroda tutulmasını istiyor. Altay yönetimi; iç transferde hızlı davranarak eski oyuncuları ile sözleşme yeniledi. Bu sayede, Sinan Kaloğlu’nun isteğini yerine getirmiş oldu.

Önümüzdeki sezon da Altay’da forma giyecek isimler arasında Ceyhun Gülselam, Tolga Ünlü, İbrahim Öztürk, Özgür Özkaya, Deniz Kadah, Zeki Yıldırım ve Eric Björkander bulunuyor.

Ceyhun Gülselam İki Sezon Daha Altay’da!

25 Aralık 1987 tarihinde Almanya’nın Münih şehrinde dünyaya gelen Ceyhun Gülselam, Bayern Münih altyapısında da forma giydi. 2008 – 2009 sezonunun başında Trabzonspor tarafından transfer edilerek Türkiye’ye adım attı. 1.92 boyundaki oyuncu; 2011 – 2012 sezonunun başında herhangi bir bonservis bedeli olmadan Galatasaray’a imza attı. Sarı kırmızılı takımda lig şampiyonluğu da dahil olmak üzere birçok başarıya imza attı. Bilhassa 2013 – 2014 sezonunda Roberto Mancini’nin prensi olarak hafızalara kazındı.

Ceyhun Gülselam; Galatasaray defterini kapattıktan sonraki dönemde farklı Süper Lig takımlarında forma giydi. Süper Lig’in aranan isimlerinden birisi oldu. 2 Temmuz 2021 tarihinde Alanyaspor’dan Altay’a herhangi bir bonservis bedeli olmadan transfer oldu. Siyah beyazlı kulüpte geçtiğimiz sezon 24 maça çıktı. Söz konusu maçlarda bir gol atıp iki asist yapmasının yanı sıra oldukça başarılı bir performans ortaya koydu.

Altay yönetimi; farklı TFF 1.Lig kulüplerinin de istediği oyuncuyu kadroda tutmayı başardı. 35 yaşındaki futbolcu ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşme imzalandı. Ceyhun Gülselam; büyük bir vefa örneği göstererek Altay’da kalmayı tercih etti.

Forvet Sıkıntısı Deniz Kadah ile Çözüldü

Altay yönetimi; forvet sıkıntısını çözmek adına ilk olarak geçtiğimiz sezon alacaklarını bahane ederek sözleşmesini fesheden Marco Paixao’ya teklif götürdü. 38 yaşındaki oyuncu; Altay’dan 400 bin Euro talep etti. Altay yönetimi; söz konusu parayı veremeyeceğini ifade ederek oyuncudan vazgeçti. Geçtiğimiz sezon kadroda bulunan ve attığı gollerle fark yaratan Daouda Bamba ile yapılan görüşmelerden de herhangi bir sonuç alınamadı.

Altay; son olarak Deniz Kadah alternatifini denedi. 1986 doğumlu oyuncu ile 30 Haziran 2024 tarihine kadar sözleşme imzalandı. Kalitesiyle dikkat çeken oyuncu; Altay’ın TFF 1.Lig’deki en önemli hücum silahı olacak.