Altay’da Bir Garip Transfer

Bu sezon Süper Lig’e geri dönmenin mutluluğunu çok kısa bir süreliğine yaşayabilen Altay, ne yazık ki lige veda etmek zorunda kalmış ve bu durum İzmir temsilcisinde büyük sıkıntıların başlangıcında büyük rol oynamıştı. Bununla birlikte kulübün bu sezona dair en büyük tesellilerinden birisi altyapıdan yetişen ve sergilediği performansla parmak ısırtan Kazımcan Karataş olmuştu. Kazımcan’a birçok talip çıkmış ve bu talipler hem Avrupa’dan hem de Türkiye’den olacak şekilde sıralanmışlardı. Ancak genç oyuncu Eyüpspor’a transfer olmayı tercih etti. Bu noktada oyuncu ve temsilcisi daha çok forma şansı bulunabilecek bir ekip olarak bir alt ligi tercih etmiş olabilirler ancak transfer döneminde uzun süre tartışılacak bir şekilde oyuncunun 2 sene boyunca Galatasaray’da kiralık olarak forma giyeceği açıklandı.

Tersten İşleyen Transfer

Bu sezon uzun bir aradan sonra Süper Lig’e geri dönen Altay adına pek iyi geçmedi ve takım çok daha sıkıntılı bir şekilde lige veda etmek zorunda kaldı.

Bu durumla alakalı olarak pek çok kişinin sorumlu tutulabileceğini dile getirmekte fayda var. İzmir temsilcisinde asıl problemlerden birisiyse camianın çok fazla bölünmüş duruma gelmesi. Öte yandan Başkan Özgür Ekmekçioğlu’nun da her ne kadar başarılı bir görev süreci geçirmiş olsa da finali iyi bağlayamamış ve krizi iyi yönetememiş olduğu da bir gerçek.

Altay’ın bu sezonki en büyük tesellilerinden biri olan Kazımcan Karataş’ın gerçekten hücum anlamında oldukça kaliteli ve yetenekli bir oyuncu olduğunu belirtmek gerek. Özgüveni de gayet yerinde olan başarılı oyuncu daha yeni yeni forma şansı bulmaya başlamasına rağmen A Takımın en önemli oyuncularından biri haline geldi.

Bununla birlikte oyuncuya direkt olarak talip olduğu bilinen Beşiktaş ve Lille 24 Haziran tarihinde garip bir haber aldılar. Oyuncu bu iki kulüp gibi büyük kulüplere gitmek yerine bir alt ligde yer alan ve bu sezon Süper Lig’in kıyısına kadar gelip hayal kırıklığına uğrayan Eyüpspor’a transfer olmayı tercih etti.

Bu durum oyuncunun kariyer planlamasıyla alakalı olarak değerlendirilebilirdi ancak oyuncunun 2 sene boyunca Galatasaray’da kiralık olarak forma giyeceğinin açıklanması işlerin karışmasına ve Eyüpspor’un da hülle yapmakla suçlanmasına neden oldu.

Hülle Falan Yok

Zira bu transfer için normal olan Galatasaray tarafından tamamlanıp Eyüpspor’a kiralanmasıydı ancak işler tersinden gitti.

Bu transferin açıklanmasından sonra sosyal medyada Eyüpspor’a ciddi şekilde tepki yağarken, İstanbul temsilcisinden resmi açıklama geldi ve herhangi bir şekilde hülle yapılmadığı, oyuncunun kulübün uzun vadeli planlarında yer aldığı ifade edildi.

Bununla birlikte futbol kamuoyu bu durumu uzun bir süre tartışmaya kuşkusuz devam edecek. Kazımcan ise genç yaşında Eyüpspor, Galatasaray ve Altay’ı içerisinde bulunduran bu garip transfer üçgeninin öznesi olmaktan nasıl etkilenecek onu da zaman gösterecek.