Altay SK 1 Yılın Ardından Tekrar Spor Toto 1. Ligde

Spor Toto Süper Ligde 2021 – 2022 Ahmet Çalık sezonunda lige yeni yükselmiş olan İzmir temsilcisi Altay SK kötü geçen bir sezonun ardından tekrardan Spor Toto 1. Lige küme düştü.

Altay SK Spor Toto Süper Ligde sezonu kulüp efsanelerinden olan tecrübeli teknik direktör Mustafa Denizli önderliğinde sezona giriş yaptı. Mustafa Denizli yönetiminde Altay SK Spor Toto Süper Ligde 20 maça çıkarken Ziraat Türkiye Kupasında ise 3 maçta boy gösterdi. Mustafa Denizli’nin öğrencileri Spor Toto Süper Ligde oynadığı 20 maçta 5 galibiyet elde ederken 3 maçtan beraberlik ile ayrıldı ve 12 maç mağlubiyet ile sonuçlandı. Bu süreçte İzmir ekibi 0,9 puan ortalaması elde etti ve ligin 17. Sırasında yer alıyordu. Ziraat Türkiye Kupasında ise Üçüncü Turda Derince Belediyespor’u ve Dördüncü turda ise Manisa FK’yı geçerek Beşinci turda Beşiktaş ile eşleşti. Bu turda mağlup olan Mustafa Denizli’nin öğrencileri kupaya veda etti.

Mert Nobre’nin yönettiği Altay SK 3 maçın 3’ünde de mağlubiyetle sonuçlandı.İzmir ekibi Spor Toto Süper Ligde 19. Sıraya düştü.

Serkan Özbalta’nın görev aldığı süreçte Altay SK, Spor Toto Süper Ligde oynanan 7 maçın 3’ünde galibiyet,2’sinde beraberlik ve 2’sinde mağlubiyet yaşadı. Altay SK’nın Serkan Özbalta döneminde puan ortalaması 1,57 olur iken Spor Toto Süper Ligde kulübün sıralaması tekrardan 17’ye çıkmıştır.

Sinan Kaloğlu’nun döneminde ise Altay SK, Spor Toto Süper Ligde oynadığı 8 maçtan sadece 1 tanesinde galibiyet elde edilirken, 5 maç mağlubiyet ve geriye kalan 2 maçta ise beraberlik sonucu almıştır. Altay SK’nın bu maçlardan elde ettiği puan ortalaması 0,63 olurken İzmir ekibi 18.sıraya düşmüştür. Spor Toto Süper Ligde 2021 – 2022 Ahmet Çalık sezonunu 18.sırada tamamlayarak, küme düştü ve gelecek sezon Spor Toto 1. Ligde mücadele edecek.

Sinan Kaloğlu Yönetiminde Altay SK 29 Haziran’da Kampa Girecek

Teknik direktör Sinan Kaloğlu, Altay SK yönetimi ile gelecek sezon için anlaştı. Teknik direktör Sinan Kaloğlu ve kulüp yönetimi tarafından alınan karara göre Altay SK 29 Haziran Çarşamba günü Afyonkarahisar’da kampa girecek. Altay SK, ilk aşama kamp çalışmalarını Afyon’daki tesislerde 8 Temmuz’da tamamlayacaktır. Sonrasında Kurban Bayramı tatiline girecek olan İzmir ekibi, 13 Temmuz’da tekrar toplanacak ve Spor Toto 1. Lig için yine Afyon’da 2.aşama kamp çalışmalarını yapacak.

Altay SK’nın İlk Hedefi İç Transferleri Tamamlamak

İç transferde Altay SK yönetiminin sözleşmesi biten isimlerden yeniden anlaşmak istedikleri oyunculardan İbrahim Öztürk, Ozan Özenç, Andre Poko, Deniz Kadah, Tolga Ünlü, Özgür Özkaya, Ceyhun Gülselam ve Zeki Yıldırım ile anlaşılması durumunda yeni sezonda Altay SK forması giyecek ve sezon öncesi kampına dahil olacak.