Altay Evde 157 Gündür Galibiyete Hasret

Spor Toto Süper Lig’de 26 haftada topladığı 22 puanla oldukça kötü bir performans çizen Altay, İzmir seyircisinin yüzünü uzun süredir güldüremiyor.

Bu sezona geçici olarak kullandığı Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda başlayan Büyük Altay, yıllar sonra Spor Toto Süper Lig’deki bu ilk maçında İzmir’de Yukatel Kayserispor’u 3 – 0 geçmişti.

O dönem teknik direktörlük koltuğunda Türk futbolunun efsanevi ismi Mustafa Denizli’nin oturduğu takımımız, ilk 7 haftada topladığı 15 puanın 9’unu İzmir’de kazanmıştı.

Altay Seyircisi Stadına Kavuştu

Altay’ın bu harika başlangıcı sonradan devam etmedi ve seri puan kayıpları birbirinin üstüne geldi. Deplasmanda da puan almakta zorlanan takımımız taraftarını bilhassa İzmir’de çok üzdü.

Hemen her hafta covid – 19 önlemlerinin de müsaade ettiği ölçüde Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nu dolduran taraftarlar ilk 15 haftada İzmir’de sadece 3 kez galibiyet sevinci yaşadı.

İlk 7 haftalık süreçte İzmir şehrinde Yukatel Kayserispor, Göztepe ve Beşiktaş’ı yenen Büyük Altay, bu süre zarfında sadece Fenerbahçe’ye mağlup olmuştu.

Ancak Beşiktaş galibiyeti uzun sürecek bir hasretin de başlangıcı oldu. Siyah beyazlı İzmir temsilcimiz, o maçtan sonra çıktığı 16 Spor Toto Süper Lig maçını da kazanamadı.

Üstelik bu haftalarda kelimenin tam anlamıyla bir serbest düşüş yaşadı ve kendine Spor Toto Süper Lig küme düşme hattında buldu. Bu düşüş o kadar net ve geri döndürülemez gözüküyordu ki, siyah beyazlı renkleriyle Türk futbolunun tarihinde çok önemli bir yer tutan Altayımızın en büyük efsanelerinden biri olan Büyük Mustafa Denizli bile koltuğunda daha fazla dayanamadı.

İzmir temsilcimiz bu 16 maçta bambaşka bir kötü seriyi daha da sürdürdü. Büyük Altayımız ne yazık ki Beşiktaş maçından sonra çıktığı 8 iç saha maçından sadece 2 puan çıkarabildi.

Alsancak Stadyumunda Henüz Siftah Gelmedi

altay

İzmir’deki Altay taraftarları en azından Spor Toto Süper Lig 16’ncı haftada açılışı yapılan Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda galibiyet bekliyordu.

Buna karşın açılış maçında bile ne yazık ki Atakaş Hatayspor’a mağlup oldu. Bu mağlubiyetin stadyuma ismini veren Mustafa Denizli önderliğinde gelmesi de üzücüydü. Ancak taraftarlarımızın yüreğini asıl acıtan şey, efsanemiz Mustafa Denizli’nin kendi adını taşıyan stadyumda tek bir puan dahi alamadan görevden ayrılmak zorunda kalmasıydı.

Siyah beyazlılar yeni stadyumu Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nda henüz hiç galibiyet alamadı. Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’ndaki maçları da saydığımız takdirde takım İzmir’de 8 haftadır kazanamıyor.

Buna karşın kötü gün taraftarlı olduklarını gösteren binlerce Altaylı, bu hasretin sonlanacağı günü dışarıda değil, stadyumda bekliyor. Her hafta tribünlere gelen İzmirliler gözünü hep bir sonraki haftaya dikiyor.

Teknik direktörlük görevine Mustafa Denizli sonrasında getirilen teknik direktör Serkan Özbalta, şimdi sıradaki hedefi Gaziantep FK olarak belirledi.

Spor Toto Süper Lig’de düşme hattından kurtulmak için bugüne kadar gösterdiği performanstan çok daha farklılarına muhtaç olan Altay, en azından taraftarının hasretini 157 günün ardından bitirmek isteyecektir.