Altay Adana Demirspor Deplasmanında

Çok sancılı bir süreçten geçen ve başkan Özgür Ekmekçioğlu’nun istifasıyla sarsılan Altay, ligin geri kalanında bu durumun verdiği moral bozukluğuna rağmen bir şekilde sahaya çıkmak ve elinden gelen en iyi performansı göstermek zorunda. Yeni teknik direktör Sinan Kaloğlu yönetiminde ligin en formda ekibi Antalyaspor karşısında oynadığı maçla ilk tecrübesini yaşayan İzmir temsilcisi, 32’inci hafta müsabakasında yine çok zorlu bir rakip olan Adana Demirspor karşısında 3 puan arayacak.

Artçı Depremler

Çok uzun bir aradan sonra döndüğü Süper Lig’de derin bir hayal kırıklığı yaşayan Altay adına 2021/2022 sezonu tam anlamıyla kâbus gibi geçmeye devam ediyor.

Siyah Beyazlı takım 31 haftada tam 4 farklı teknik direktörle çalıştıktan sonra 32’inci hafta öncesinde Başkan Özgür Ekmekçioğlu’nun istifasıyla daha da güçsüz bir duruma düşmüş durumda. Bu gelişmenin verdiği moral bozukluğuyla da mücadele etmek zorunda olan Altay adına işlerin her geçen gün daha da zorlaştığını dile getirmek yanlış olmaz.

Bununla birlikte takımın yeni ve son teknik direktörü Sinan Kaloğlu’nun da ayrıca bir şanssızlık yaşadığını belirtmek lazım. Genç teknik adam yeni görevinde ilk olarak ligin en formda takımı Antalyaspor ile karşı karşıya geldikten sonra 32’inci hafta müsabakasında da Adana Demirspor’a konuk oluyor.

Bu sezonun en flaş ekiplerinden biri olan Adana Demirspor maçından 3 puanla ayrılmayı hedefleyecek olan İzmir temsilcisi adına bu maç bazı durumların da belli olacağı maç olacak. Giresunspor’un da Yeni Malatyaspor ile oynayacağı maçın sonuna göre Altay’ın kümede kalmaya dair umutları bu hafta tamamen sonlanabilir.

Sezonun ilk yarısında oynanan müsabakada Adana Demirspor pek de zorlanmadan sahadan 3-1 galip ayrılmayı başarmıştı. Her ikisi de bu sezon Süper Lig’e yükselen iki takımın durumları tıpkı Altay’ın renkleri Siyah Beyaz kadar farklı.

10 Nisan Pazar günü saat 16’da başlayacak müsabaka öncesi Altay, 29 puanla 17’inci sırada yer alırken 49 puanı bulunan Adana Demirspor 7’inci sırada oturuyor.

Kendi Kendine Oluşturulan Problemler

Öte yandan Altay’ın da sanki dışarıdan hiç problemi yokmuş gibi kendi kendine problemler yarattığını dile getirmek yanlış olmaz. Takım Adana Demirspor karşısında oynayacağı maçın hazırlıklarını sürdürürken bir anda iki oyuncusunu kadro dışı bıraktığını açıkladı.

Bu oyunculardan birinin sıkıntılı savunmanın en başarılı isimlerinden biri olan Murat Akça diğerininse takımın bayrak isimlerinden biri haline gelen Marco Paixao olması taraftarları çok şaşırttı. Murat Akça performans düşüklüğü nedeniyle kadro dışı bırakılırken, Paixao da disiplinsiz hareketleri gerekçe gösterilerek kadro dışı bırakıldı.

Her iki oyuncu da sosyal medya hesaplarından yaptıkları açıklamalarda bu kararın anlamsız olduğunu belirtirken, Altay taraftarının büyük çoğunluğunun da bu konuda oyuncularla hemfikir olduğunu ifade etmek yanlış olmaz.

Bu kadar sancılı bir süreçte bu kararın neden alındığını anlamak gerçekten güç.