Altay Takım Olarak Gol Atmakta Zorlandı

Spor Toto Süper Lig hasretini geçtiğimiz sezonun sonunda gösterdiği muhteşem performansla dindiren Büyük Altay, ne yazık ki çıktığı yerde sadece 1 sezon kalabildi.

Siyah beyazlı ekibimiz teknik direktör Mustafa Denizli ile başladığı sezonda büyük umutlara sahipti. Hem kulüp efsanesi olan hem de Türk futbolunda birçok ilki başarıp, nice şampiyonluk yaşamış hocasıyla Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda öncelikle ligde kalmayı hedefleyen Altay, yaptığı muhteşem başlangıçla herkesin dikkatini çekmişti.

Siyah beyazlı İzmir temsilcimiz ne var ki ilk haftalardaki başarısını sezonun geneline yansıtmayı başaramadı ve kendini küme düşerken buldu. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun ortasına geldiğimizde teknik direktör ve kulüp efsanesi Mustafa Denizli ile de yolları ayıran siyah beyazlı ekibimizde göreve Sinan Kaloğlu gelmişti.

Ancak görece tecrübe eksikliği bulunan teknik direktör Sinan Kaloğlu da istediklerini gerçekleştiremeyince Altay geldiği gibi küme düşmüştü.

Takımımızın küme düşecek kadar kötü bir performans sergilemesinde özellikle gol yollarındaki sıkıntılar çok etkili oldu. Altay, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda en az gol bulan takımlardan biri oldu. Öyle ki İzmir temsilcimizden daha az gol bulan tek takım, zaten sezonu çok önceden küme düşerek biteceği anlaşılan Öznur Kablo Yeni Malatyaspor olmuştu.

Altay Takım Olarak Gol Bulmakta Zorlandı

altay

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nu 39 golle tamamlayan siyah beyazlı İzmir temsilcimiz, rakip kalelere çektiği toplam 322 şutun yalnızca 140’ında çerçeveyi tuttabildi.

Bu 140 şutun 39’u ağlarla buluşurken ortaya %12 gibi bir gole çevirme oranı da çıkmış bulundu. Büyük Altay, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda rakip kalelere her 88 dakikada bir gol atabildi.

Bu gollerin 16’sında sol ayağını kullanan futbolcularımız 17’sinde ise sağ ayaklarını kullanarak hayli dengeli bir performans ortaya koydular.

Buna ek olarak 5 gol de takımımızın hava hakimiyetini elde ettiği maçlarda kafa vuruşlarıyla atıldı. Altay, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda toplamda 8 penaltı kazanırken bunların 6’sını gole çevirmeyi bildi. Buna karşın ekibimiz tüm sezonda sadece 1 duran top golü attı.

Leandro Çift Haneleri Gören Tek İsim

Altay takımımızın gol performansı yukarıdaki gibiyken futbolcularımızın bireysel performansları da elbette buna paralel olarak sınıfta kaldı.

Siyah beyazlı formamızı terleten isimler arasında 14 isim gol katkısı yaparken, sadece Leandro Kappel toplamda çift haneli gol katkısı verebildi.

Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda rakip fileleri sadece 5 kez havalandırabilen oyuncumuz buna 6 da asist ekleyerek toplam 11 golümüzde doğrudan katkı verdi.

Leandro Kappel’in ardından en çok gol katkısı veren isim ise 3 gol 4 asist ile oynayan Cesar Pinares oldu.

Hal böyle olunca siyah beyazlı ekibimiz ne yazık ki kendini küme düşmekten kurtaramadı.