Altay Sivas’ta Sarsıldı

Genç teknik direktörü Serkan Özbalta yönetiminde çıktığı maçlardan aldığı başarılı sonuçlar sayesinde kümede kalma adına ciddi bir umut beslemeye başlayan Altay, bu bağlamda oldukça kritik bir maç olan Sivasspor maçında sahadan 2-1 mağlubiyetle ayrılarak hayal kırıklığına uğradı. Sivas temsilcisinin evinde oynanan maçtan alınan bu sonuç Giresunspor’un da kaybettiği haftada kaçan ciddi bir fırsat olarak değerlendirilecekti ancak maç sonrasında yapılan açıklamalar tüm maçın ve alınan sonucun önüne geçmiş oldu.

Son Dakikalar

Bu sezon Süper Lig’de en iyi dönemlerinden birini geçiren ve bu dönemi biraz da teknik direktörü Serkan Özbalta’ya borçlu olan Altay, 30’uncu hafta müsabakasında Sivasspor’a konuk oldu.

Sivas temsilcisi karşısında oynadığı maçta 54’üncü dakikada Martin Rodriguez’in attığı golle öne geçen Altay adına işler oldukça iyi gidiyordu. Ancak önce 78’inci dakikada Kayode’nin sonra da 90+1’inci dakikada Yatabare’nin attığı goller maçın Sivasspor lehine dönmesini sağladı ve maç bu skorla bitince Altay 3 maç aradan sonra mağlubiyet yüzü görmüş oldu.

Kaybedilen 3 puanın çok daha can sıkıcı tarafı ise küme düşme hattının ve Altay’ın bir sıra üstünde yer alan Giresunspor’un da aynı dakikalarda Antalyaspor’a mağlup olmasından doğan şansın kaçırılması oldu.

Altay taraftarları televizyonları başında alınan sonuca hayıflanıp umutlarını bir sonraki hafta oynanacak Giresunspor maçına taşıyacaklardı ancak maç sonrası basın toplantısında Teknik Direktör Serkan Özbalta’nın yaptığı açıklamalar tam olarak infial yarattı.

Beklenmedik Açıklamalar

Siyah Beyazlı takımın genç ve başarılı teknik direktörü Serkan Özbalta, Sivasspor karşısında alınan mağlubiyetten hayal kırıklığına uğramış olacak ki kimsenin beklemediği bir şekilde İzmir’e döndükten sonra istifasını sunacağını açıkladı.

Altay’ın uzun bir aradan sonra tekrardan yükselmesine ve kümede kalma umudu beslemesine direkt olarak olanak tanıyan 43 yaşındaki teknik adamın bu açıklamaları basının gündemine de bomba gibi düştü.

Altay maçında 7’inci maçında 2’inci mağlubiyetini alan teknik adam her ne sebeptense bir anda istifa edeceğini açıkladı ve uzun bir aradan sonra kendilerine umut veren teknik adamın ayrılığını duymak Siyah Beyazlı taraftarı oldukça üzdü.

Bununla birlikte İzmir temsilcisinin başkanı Özgür Ekmekçioğlu, teknik direktörünün yaptığı açıklamaları maç sonrası adrenalin ve duygusallıkla verilmiş ifadeler olarak nitelendirdi. Serkan Hoca’nın İzmir’e döndüğü zaman daha sağlıklı düşüneceğini belirten Ekmekçioğlu, genç teknik adamla görüştükten sonra nihai kararı vereceklerini dile getirdi.

Öte yandan Özbalta’nın Altay Teknik Direktörü olarak görünüyor olmasına rağmen Altay’ın geçtiğimiz günlerde ceza yediğini hatırlatmak gerek. Mustafa Denizli’nin sözleşmesinin feshiyle alakalı olarak yaşanan sıkıntılar sonrası teknik sorumlu atamayan Altay’ın bu ihmali PFDK tarafından bir kez daha ceza verilmesine neden olmuştu.

Altay taraftarını derinden sarsan bu istifa kararının nasıl sonuç bulacağı ve kabul edilirse hangi gerekçeyle açıklanacağı da merak konusu.