Altay İki Eski Futbolcusuna Lisans Çıkarmak İstiyor

İzmir ekibi; yeni sezon öncesinde maddi durumunu telafi etmek adına farklı arayışlara girdi. Yönetim; dış transfer yapamayacak olmasından mütevellit geçtiğimiz sezon kadroda yer alan oyuncularla anlaşmanın yollarını aradı. İlk olarak, Altay’dan sıkıntılı bir şekilde ayrılan Marco Paixao ve Daouda Bamba ile iletişim kuruldu. Her iki oyuncu da daha sezon tamamlanmadan alacaklarının ödenmemesini bahane ederek kulüpten ve şehirden ayrılmışlardı. Bilhassa Altay’da gol krallığı yaşayan ve kulüp adına önemi tartışılmaz olan Marco Paixao’nun ayrılığı çok konuşulmuştu. 

Altay; Marco Paixao ve Daouda Bamba ile yapmış olduğu görüşmelerden herhangi bir sonuç alamadı. Her iki oyuncu da kulübün maddi durumunu bildikleri halde takımda kalmak adına ciddi paralar istediler. Altay yönetimi; başta 41 yaşındaki kaptan İbrahim Öztürk olmak üzere Ceyhun Gülselam, Özgür Özkaya ve Tolga Ünlü ile anlaşma sağladı. En azından yerli rotasyonunda alternatif elde edildi. 

Gençer Cansev’in Futbola Döndürülmesi Hedefleniyor 

Kadrosunda ciddi eksikler bulunan ve 21 kişilik kadroyu tamamlamakta sıkıntı çeken Altay; transfer yasağı cezasına farklı bir çare buldu. Futbolu bırakan ama hali hazırda yardımcı antrenörlük yapan iki ismi futbola döndürmeye karar verdi. O iki isimden birisi Gençer Cansev! 2021 yılının Aralık ayında sakatlık dolayısıyla futbolu bırakan deneyimli oyuncu; gerekli izinler alındığı takdirde önümüzdeki sezon futbol oynayabilir.

Gençer Cansev’e lisans çıkarılabilmesi adına uğraşılıyor. Ancak, oyuncunun zamanında sözleşmesini tek taraflı olarak feshetmesi durumu zorlaştırıyor. Altay; deneyimli ismi futbola döndürerek defansta kuvvetlenmeyi hedefliyor. 

Gençer Cansev Kimdir?

4 Ocak 1989 tarihinde Yozgat’ta dünyaya gelen oyuncu; 1.87 boyundadır. Başta stoper olmak üzere sağ bek ve ön libero pozisyonlarında forma giyebilir. 2008 yılının Temmuz ayında Kartalspor’a transfer olarak profesyonel kariyerine başlamıştır. Ardından, yıllar içerisinde Başakşehir, Göztepe ve Ankaragücü gibi önemli kulüplerde forma giymiştir. 

Gençer Cansev; son olarak 2018 yılının Temmuz ayında Altay’a transfer oldu. Daha önce de ifade ettiğimiz gibi 2021 yılının Aralık ayına kadar siyah beyazlı takımda forma giydi. Bu süreçte yalnızca 45 maça çıkabildi. Defanstaki başarılı performansının yanı sıra iki de gol attı. 

Murat Uluç Takımın Yeni Forveti Olabilir

Siyah beyazlı kulübün yönetimi; Gençer Cansev dışında Murat Uluç’u da futbola döndürmeye çalışıyor. 1981 doğumlu isim; 29 Ekim 2018 tarihinde futbolu bıraktığını açıkladı. Güncel tarih itibariyle, Altay’da Sinan Kaloğlu’nun yardımcısı olarak görev yapıyor. 

Murat Uluç; kulübün içerisinde bulunduğu zor durumun farkında! Bu yüzden, bir süredir profesyonel futbolcuymuş gibi idman yapıyor. 41 yaşındaki isim; ilerleyen yaşına rağmen futbola döndüğü takdirde başarılı olacağını düşünüyor. Altay yönetimi; Murat Uluç’a lisans çıkarmak adına uğraş içerisinde! Yardımcı antrenör olarak görev yapan isme lisans çıkarılması; Gençer Cansev’e kıyasla daha kolay!