Altay İç Transferde İki İsme İmza Attırdı

Altay ekibi; 2022 – 2023 sezonunda TFF 1.Lig’de zor şartlarda mücadele edecek. Taraftarlar; ciddi maddi sıkıntılar yaşayan kulübün burada da kalıcı olamayacağını düşünüyorlar. Herkesin bildiği gibi Altay geçmiş yıllarda kulüpte forma giymiş oyunculara yapılmayan ödemelerden dolayı transfer yasağı ile karşı karşıya kaldı. Bir başka deyişle, kulübün dış transfer yapmasına yasak konuldu. İzmir ekibi; yalnızca bonservisi elinde olan oyunculara imza attırabilir.

Altay yönetimi işin ciddiyetinin farkında! Bu yüzden, bilhassa geçtiğimiz sezon takımda yer alan isimlerin sözleşmesini uzatmak istiyor. İsveçli stoper Eric Björkander ile önümüzdeki sezon için de anlaşmaya varılmıştı. Bu oyuncunun ardından Deniz Kadah ve Tolga Ünlü ile de anlaşma sağlandı.

Her İki Oyuncu ile de İki Yıllık Sözleşme İmzalandı

Altay; 2003 doğumlu sol beki Kazımcan Karataş’ı 20 milyon Türk Lirası karşılığında Galatasaray’a gönderdi. Buradan gelecek parayı Marco Paixao ve Daouda Bamba’ya imza attırmak adına kullanmayı düşünüyordu. Ancak, her iki oyuncunun da yıllık ücret beklentileri bir hayli fazla oldu. Altay yönetimi; maliyeti daha düşük yerli futbolcuları ile anlaşma sağlamaya çalışıyor. O isimlerden ikisi Deniz Kadah ve Tolga Ünlü!

Altay’ın resmi sitesinden ve sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada hem Deniz Kadah hem de Tolga Ünlü ile iki yıllık sözleşme imzalandığı açıklandı. Her iki oyuncuya da Altay forması altında başarılar dilendi.

Deniz Kadah Altay’da Neler Yaptı?

2021 yılının Ocak ayından bu yana kadroda bulunan Deniz Kadah; geçtiğimiz sezon toplam 13 maçta görev aldı. Bu maçların onu Süper Lig, üçü ise Türkiye Kupası idi. Söz konusu maçlarda sahada 575 dakika kaldı. Birçok maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sezonu iki gol ve bir asist ile tamamladı. 36 yaşındaki oyuncu 1.88 boyunda ve forvette görev yapıyor. Altay; deneyimli isim ile iki yıllık sözleşme imzalayarak en azından forvet rotasyonuna tecrübeli bir ismi dahil etti.

Tolga Ünlü’nün Altay Performansı Nasıldı?

10 Eylül 1989 tarihinde dünyaya gelen oyuncu 1.80 boyundadır. Başta sağ bek olmak üzere stoper ve orta saha sağ pozisyonlarında da görev yapar. 2020 – 2021 sezonunun başında Akhisarspor’dan bedelsiz bir şekilde Altay’a transfer olmuştur.

Tolga Ünlü; geçtiğimiz sezon toplam 14 maçta görev yaptı. Bu maçlarda sahada 901 dakika kaldı. Sezonu yalnızca bir asist ile tamamladı. Başarısız bir görüntü çizdi. Ancak, takımın mevcut hali düşünüldüğünde kendisine duyulan ihtiyaç barizdi.

Altay Cenk Özkaçar’ın Durumunu Yakından Takip Ediyor

Altay; 2000 doğumlu genç stoperi Cenk Özkaçar’ı geçtiğimiz yıllarda 1.5 milyon Euro karşılığında Olimpik Lyon takımına satmıştı. İzmir ekibi; Cenk Özkaçar’ın farklı bir takıma transferi halinde elde edilecek gelirden yüzde 10 pay alacak. Bu yüzden, oyuncunun transfer seçeneklerini yakından takip ediyor.