ALTAY EZDİ GEÇTİ

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig kapsamında meydana getirilen 20. hafta mücadelesinde Eskişehirspor’a misafir olan Altay rakibini 5-0’lık skorla ezdi geçti.

İzmir temsilcisi Altay, 20. hafta nihayetinde almış olduğu 0-5’lik tatmin edici yengi sonrası 6. sırada kendine yer buldu.

20 karşılaşmaya çıkan Altay, bu karşılaşmalardan 11’inden yengi ile ayrılırken, 2 karşılaşmada rakip ile puanları paylaştı ve 7 karşılaşmadan ise mağlubiyetle ayrılan taraf oldu. Rakip fileleri 36 kere havalandıran İzmir temsilcisi Altay kalesinde görmüş olduğu 20 gole mâni olamadı.

KARŞILAŞMADAN ÖNEMLİ ANLAR

Karşılaşmanın 12. dakikasında Paixao’nun ceza sahasına ortasına Kappel kafayı vurdu. Meşin yuvarlak üst direkten oyun alanına geri döndü. Maçın 14. dakikasında ceza sahasında Paixao’nun şutu Eskişehirspor’lu kaleci Melih’ten döndü, pozisyonu iyi takip eden Kappel, topu ağlara gönderdi: 0-1. Karşılaşmanın 25. dakikasında Furgan’ın ceza sahası sağ çaprazdan sert şutu azca farkla dışarı çıktı.

İKİNCİ DEVRE

Maçın 48. dakikasında sağdan gelen ortaya altı pas üstünde kafasını uzatan Paixao topu ağlara gönderdi: 0-2. Karşılaşmanın 75. dakikasında Erhan’ın ceza sahasında düşürülmesiyle kazanılan penaltıyı Paixao gole çevirdi: 0-3.

Maçın 86. dakikasında Erhan, çalımlarla ceza sahasına girip, topu kalecinin yanından ağlara gönderdi: 0-4. Karşılaşmanın 90. dakikasında Kazım, ara pasla ceza sahasına girdi, kaleciyi çalımlayıp topu boş kaleye gönderdi:

0-5. İzmir temsilcisi Altay, 20. hafta nihayetinde almış olduğu 0-5’lik doygunluk edici yengi sonrası 6. sırada kendine yer buldu.

ALTAY’IN HOCASI BELLİ OLDU

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekiplerinden Altay, en son Hekimoğlu Trabzon’u çalıştıran Osman Özköylü ile anlaşmaya vardığı belirtildi.

Hekimoğlu Trabzon Başkanı Celil Hekimoğlu, Osman Özköylü, Altay’dan iyi bir sözleşme geldiğini kendilerine ilettiğini, karşılaşmalarının bulunmasına karşın bu şekilde bir durumla karşılaşılmış olduğu için bu durumu ahlaki bulmadıklarını ve kendisiyle yollarını ayırdıklarını belirtti.

Özköylü ise, maçtan sonrasında bir araya geleceklerini, şartlar oluşursa kontrat imzalayacaklarını belirtti. Altay daha önce, ilke anlaşmasına vardığı teknik direktör Hikmet Karaman’la son dakika yaşanmış olan pürüz sebebiyle el sıkışamamıştı.

İzmir temsilcisi Altay, 20. hafta sonunda almış olduğu 0-5’lik ezici galibiyet sonrası 6. sırada kendine yer buldu.