İZMİR EKİBİ ALTAY TEKNİK DİREKTÖR YÜCEL İLDİZ İLE YOLLARI AYIRDI

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekiplerinden Altay, Lig’in 19. Haftasındaki İstanbulspor mücadelesinden mağlubiyetle ayrılması sonucu teknik adam Yücel İldiz ile yolları ayırmaya karar verdi.

Mağlubiyetin ardından toplanan Altay Yönetim Kurulu teknik direktör Yücel İldiz ile yola devam edilmeyeceğini açıkladı. Altay Spor Kulübü teknik direktör Yücel İldiz ile beraber bir basın açıklaması yapıp, tecrübeli teknik direktör Yücel İldiz’e gösterdiği çaba için teşekkür edeceği bildirildi.

19 MAÇTA 10 GALİBİYET

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig 2020-2021 sezonunun başından beri görevde bulunan tecrübeli teknik adam Yücel İldiz, İzmir ekibiyle beraber çıktığı 19 maçta 10 galibiyet, 2 beraberlik ve 7 mağlubiyet alarak toplamda 32 puan toplamayı başardı.

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig’de çıktığı son 3 maçından puansız ayrılan siyah beyazlı ekip, Lig’in lideri Giresunspor’un 9 puan altında 6. sırada bulunuyor.

YÜCEL İLDİZ’İN TWİTTER AÇIKLAMASI

Tecrübeli teknik isim Yücel İldiz, İzmir ekibi Altay ile yollarının ayrıldığını Twitter üzerinden açıkladı. Teknik adam ayrılığını şu sözlerle dile getirdi.

Altay Spor Kulunu ile artık bir ilişkisinin kalmadığını ve yollarını ayırdıklarını dile getiren Yücel İldiz ilk teşekkürlerini kulüp başkanına, yönetim kurulu üyelerine, personel ekibine, öğrencilerine ve tabii ki de taraftarlarına iletti.

Bugüne kadar olan tüm emekleri için aynı şekilde tüm Altay ekibi de ona teşekkürlerini sundu ve İldiz eski takımına şampiyonluk yolunda başarılar dileyerek Altay defterini kapattı.

İZMİR EKİBİNDE TEKNİK ADAM ARAYIŞLARI

Tecrübeli teknik direktör Yücel İldiz ile yola devam etmemeye karar veren siyah beyazlı ekip, teknik adam arayışlarına başladı.

İzmir ekibi birkaç isim üzerinde yoğunlaşmış durumda. Daha önce Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Yeni Malatyaspor’u çalıştırmış ve geçtiğimiz sene görevinden ayrılmış olan tecrübeli teknik adam Hikmet Karman İzmir ekibinin yoğunlaştığı isimler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Kayserispor ile çalışan tecrübeli teknik adam Bayram Bektaş da İzmir ekibinin teknik direktörlük için düşündüğü isimler arasında.

Spor Toto Süper Lig deneyimi kısa süren tecrübeli teknik adam çok fazla eleştiri almış ve görevinden ayrılmasındaki sebeplerden birinin bu eleştiriler olduğunu ifade etmişti. İzmir ekibi ayrıca 2019-2020 sezonunda çalıştığı teknik adam tecrübeli teknik adam Sait Karafırtınalar ile de temas halinde.