ALTAY DEPLASMANDA PUAN BIRAKTI

Türkiye Futbol Federasyonu birinci lig kapsamında yapılan 30 hafta mücadelesinde Süper Lig’in en güçlü adaylarından biri olan İzmir temsilcisi Altay küme düşme potasındaki Ankaraspor’a konuk oldu. İzmir’in siyah-beyazlı temsilcisi Altay rakibi ile 2-2 berabere kalırken Süper Lig yolunda önemli bir puan kaybı yaşamış oldu.

KARŞILAŞMA HAKKINDA ÖNEMLİ DETAYLAR

Türkiye Futbol Federasyonu kapsamında yapılan 30. hafta mücadelesinde Altay Ankaraspor deplasmanına konuk oldu. Konuk ekip Altay Süper Lig’e çıkma yolunda emin adımlarla ilerlerken ev sahibi Ankaraspor ise Türkiye Futbol Federasyonu 1. ligde kalma hesapları yapıyor.

Konuk ekip Altay’ın ağlarla buluşturdu goller de 25 dakikada Scuk ve 80 dakikada Deniz Kadah kaydederken, ev sahibi ekip Ankaraspor’un gollerini mücadelenin 9 dakikasında Ali Kaya ve 50 dakikada Pedersen kaydetti.

Alınan bu sonucun ardından geçtiğimiz hafta Boluspor karşısında puan çıkaramayan İzmir temsilcisi Altay Süper Lig’in 30 haftası itibari ile de Ankara temsilcisi Ankaraspor karşısında 1 puan aldı ve puanını 54’e çıkararak 4. sırada kendine yer buldu. Ev sahibi Ankaraspor ise küme düşme mücadelesine devam ederken puanını 23’e çıkarmış oldu.

İLK 11’LER VE DEĞİŞİKLİKLER

Cihan Topaloğlu, Tolga Ünlü, Berkay Sülüngöz, Murat Akça Mehmet Erdem Uğurlu, Thiam Scuk İlhan Depe, Regattin , Erhan Çelenk, Paixao İlk 11’i ile sahada yer alırken mücadelenin 69 dakikasında İbrahim Öztürk oyuna dahil olurken Murat Akça kenara alındı. Karşılaşmanın 68 dakikasında mossoro oyuna dahil olurken oyundan alınan futbolcu Thiam oldu.

Mücadelenin 61 dakikasında  Scuk oyundan alınırken yerini  bugünkü Yıldırım’a bırakırken İlhan Depe de  yerini Deniz Kadah’a bıraktı. Mücadelenin 79 dakikasında ise regattin oyundan alınırken yerine Ziya Alkurt oyuna dahil oldu.

Ev sahibi ekip Ankaraspor ise karşılaşmaya Mejias, Ali Ülgen, Gökhan Akkan, Mudimu, Mahmut Akan, Barış Zeren, Blagojevic, Erdem Çetinkaya, Samed Ali Kaya, Olatunbosun, Pedersen ilk 11’i ile çıktı. Mücadele’nin 39 dakikasında İzmir ekibinden Murat Akça sarı kart görürken 62 dakikada olatunbosun ve 83 dakikada Ali Ülgen Ankara sporda sarı kart gören oyuncular oldular.