Tarihte İlk Kez

Tarihte ilk kez böyle bir olaya şahitlik ediyoruz. Bu olayın ne olduğuna bir bakalım, Süper Lig ve en değerli takım ile ilgili bir haber bu. Süper Lig transfer döneminin sona erdiğini ve bundan sonra da en değerli olan kadroların daha bir ön plana çıktıklarını gördük. Tarihte ilk kez böyle bir olay spor dünyasında yaşandı ve manşetlere taşınıyor.

En değerli olan kadrolar açıklandı ve belirlendi. En pahalı olan takımın 179.58 Milyon Euro ile Fenerbahçe olması, Sarı Lacivertliler taraftarlarını ve ekibini, takım yönetimini sevindirdi. Sarı Lacivertliler zirvede oldu. Fenerbahçe’den sonra diğer 3 takım da en çok değerli olan 4 takım arasına girdiler.

Tarihte Fener

Fenerbahçe Birinci Sırada

Fenerbahçe birinci sırada yer aldı. Tarihte ilk kez böyle bir olay görülüyor. Süper Lig’in en değerli takımı Fenerbahçe oldu ve 4 büyük takımın değeri 100 Milyon Euro’yu aştı. Bu 2 olay spor tarihindeki ilkler arasına girmiş oldu. Spor tarihinde benzeri görülmeyen bir ilk durum böylece yaşanmış oldu.

Fenerbahçe 179.58 Milyon Euro ile en pahalı takım oldu, ardından 153 Milyon Euro ile Sarı Kırmızılılar, Fenerbahçe’yi takip etti. 153 Milyon Euro Galatasaray’dan sonra Trabzonspor 152 Milyon Euro ile 3. sıraya yerleşti. Beşiktaş 123 Milyon Euro değeri ile 4. sırada yer aldı.

4 Büyüklerin Değerleri

Galatasaray, Fenerbahçe, Trabzonspor, Beşiktaş takımlarının, 4 büyüklerin değerleri transferler sonrasında hemen belirlendi. İlk kez spor tarihinde 4 büyük takımın değerinin 100 Milyon Euro barajını aştığını görüyoruz. İlk sırada Fenerbahçe, ikinci Galatasaray, üçüncü Trabzonspor, dördüncü olarak da Beşiktaş en değerli takımlar arasına ilk 4’e girdiler. 2022 ve 2023 sezonunda yaz transfer dönemi yeni bitti. Süper Lig dev takımları sadece kadro değerleri ile değil aynı zamanda transferleri ile de konuşuldular.

4 büyükler bu sezonda birçok yıldız oyuncuyu da kadrosuna katmayı başardı. Kadro değerleri belirlendi ve netleşmiş oldu. Süper Lig içerisindeki en pahalı takımın 179.58 Milyon Euro ile Fenerbahçe olması haberi Transfermarkt’da da yayınlandı, verilerle açıklandı. 153 Milyon Euro Galatasaray, 152 Milyon Euro Trabzonspor, 123 Milyon Euro ile de Beşiktaş en çok değerliler listesine girdiler.