Mustafa Denizli Sözleşmesini Feshetti Mi

Spor Toto Süper Lig’de zor günler geçiren Altay’ın Mustafa Denizli ile ayrılığın ardından sözleşmeyi henüz feshetmediği ortaya çıktı.

Hatırlanacağı gibi siyah beyazlı İzmir temsilcimiz, Spor Toto 1. Lig 2020 – 2021 Sezonu sonunda teknik direktörü Büyük Mustafa Denizli önderliğinde yıllar süren hasreti sonlandırmıştı. Altay, yeni sezonda Spor Toto Süper Lig’de mücadele etmeye hak kazanmıştı.

Mustafa Denizli ve Altay Yıllar Sonra Süper Ligde

Büyük Altay ve Büyük Mustafa’nın yıllar sonra tekrar buluşması, uzun süren bir hasreti sonlandırarak herkesin yüreğine dokunan bir hikaye ortaya çıkarmıştı.

Türk futbolunun 3 büyük teknik direktöründen biri olan Mustafa Denizli, Fatih Terim ve Şenol Güneş ile birlikte futbol tarihimizin en büyük yazarlarından kabul ediliyordu.

Altay’ın da onun yuvası olduğu herkes tarafından biliniyordu. İşte tüm bu sebeplerle Altay’ın Spor Toto Süper Lig yolculuğu herkesin dikkatini çekmişti.

Siyah Beyazlılar, Spor Toto Süper Lig’e yıllar sonra döndüğünü ilan eden ilk maçında gösterişli bir galibiyet almışlardı. Ligin köklü ekiplerinden Yukatel Kayserispor’u deviren Büyük Altay, Mustafa Hoca ile lige merhaba demişti.

Fakat ne yazık ki çok iyi başlayan sezon istenildiği gibi sürmedi. Spor Toto Süper Lig 7. Hafta’dan alınan Beşiktaş galibiyeti sonrasında İzmir temsilcimiz adeta serbest düşüşe geçti.

Gaziantep FK deplasmanında 4 – 1’lik mağlubiyetle başlanan süreç Aralık ortasına kadar devam etti ve Altay bu periyotta sadece 3 beraberlik alabildi.

10 Aralık 2021’de Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’nun açılış maçında ise Atakaş Hatayspor’a mağlup olundu ve düşüş daha da hızlandı.

En nihayetinde bu gidişatın çevrilemeyeceğini anlayan teknik direktörümüz Mustafa Denizli, görevinden ayrıldığını takvimler 13 Ocak 2021’i gösterdiğinde, Altay Aytemiz Alanyaspor maçı öncesinde ilan etti.

Sözleşmenin Feshi Yapılmadı Mı

mustafa denizli

Teknik direktörü Büyük Mustafa ile yolları ayırdıktan sonra görevi önce Mert Nobre’ye ardından ise eski oyuncularımızdan Serkan Özbalta’ya emanet eden Altay Yönetimi, son günlerde gelen bir haberle şaşırttı.

Buna göre Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu (PFDK), yaptığı açıklamayla Mustafa Denizli ile ayrılığı Türkiye Futbol Federasyonu’na resmen bildirmediği için Altay Spor Kulübü’ne 250 bin TL ceza kesti.

Bu ceza akıllara Denizli ile sözleşme feshedilmemiş miydi sorularını getirdi. Ancak gerçek kısa süre içinde anlaşıldı.

Yaptığı açıklamayla görevinden üzülerek ayrılan Altaylı Büyük Mustafa, ailesinde yaşanan sağlık sorunları sebebiyle İzmir’i apar topar terk etmek zorunda kaldı. Haliyle fesih anlaşması da imzalanamadı ve belgeler Türkiye Futbol Federasyonu’na iletilemedi.

Önümüzdeki günlerde Denizli’nin İzmir’e gelip kulüp yetkilileriyle karşılıklı anlaşarak sözleşmeyi sona erdirmek üzerine uzlaşması bekleniyor. Zira tecrübeli teknik direktör ile karşılıklı anlaşılamazsa, siyah beyazlı temsilcimiz Büyük Altay, efsanesine bu sezonun geri kalan dönemindeki hak edişi olan yaklaşık 1 milyon euroyu da ödemek zorunda kalacak.

Lakin elbette Altay sevgisinde buluşan iki tarafın karşılıklı anlaşması ve bunu kulübün menfaatlerine en uygun şekilde yapmaları bekleniyor.