Kuzey Makedonya 2 – 1 Malta

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemlerinde C Grubundaki karşılaşmada Kuzey Makedonya kendi sahasında Malta ile karşı karşıya geldi.

Ev sahibi takım Kuzey Makedonya karşılaşmadan 2 – 1 ‘ lik skor ile ayrılarak rakibi Malta’ yı mağlup ederek 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası eleme maçlarına 3 puan ile başladılar.

Kuzey Makedonya’ ya galibiyeti getiren golleri maçın ikinci yarısında 66’ dakikada yakından tanıdığımız Eljif Elmas ile 72’ dakikada D. Churlinov ‘ un golleri ile sahadan 3 puan ile ayrıldılar

Konuk takım Malta ‘nın tek golü ise karşılaşmanın sonlarına da 85’ dakikada Y. Yankam’ dan geldi.

Karşılaşmanın son dakikaları nefes keserken ev sahibi takım Kuzey Makedonya’ da 90 + 4 ‘ dakikada B. Milevski direkt kırmızı kart görerek takımını 1 kişi eksik bırakmış oldu. Karşılaşma sonunda 8 sarı kart çıkarken gecenin en sert ve kartlı maçı oldu.

Eljif Elmas İle Kuzey Makedonya Kendi Sahasında Malta’yı Devirdi

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemlerinde C Grubun da Kuzey Makedonya 23 yaşındaki genç oyuncusu ve sarı lacivertli takım Fenerbahçe’ den de tanıdığımız Eljif Elmas’ ın etkili oyunu ile Malta’ yı devirmeyi başardılar. Bordo mavili takım Trabzonspor’ da forma giyen E. Bardhi 90 dakika sahada kalan isimlerden oldu.

Ev sahibi takım Kuzey Makedonya’ da takımın tecrübeli teknik patronu Blagoja Milevski 3 – 4 – 1 – 2 dizilişi ile başladığı oyunda sahaya; Stole Dimitrievski, Stefan Ristovski, Darko Velkovski, Visar Musliu, Ezgjan Alioski, Jani Atanasov, Gjoko Zajkov, Elif Elmas, Enis Bardhi, Aleksandar Trajkovski ve Bojan Miovski ilk 11’ i ile çıktı.

Savunmada 3’ lü dizilen ev sahibi takım Kuzey Makedonya ‘da karşılaşmanın en önemli ve etkili ismin donya 23 yaşındaki genç oyuncusu Napoli’ de forma giyen Eljif Elmas oldu. Orta sahada serbest rolde oynayan genç oyucu bir gol ile de güzel oyununu süslemeyi başardı.

Oyunun genelinde rakibi Malta’ ya göre daha etkili olan ev sahibi takım Kuzey Makedonya kadro kalitesi olarak ta Malta’ dan birkaç gömlek daha üstün. Bu üstünlüğü maça da yansıtan Kuzey Makedonya için her şeyin yolunda gittiği gece 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemlerinde 3 puan ile başladıkları için keyifleri yerinde olacak.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemlerinde Kuzey Makedonya Grubun bir sonraki maçında ise kendi sahasında bu kez Ukrayna’ yı konuk edecekler.

Malta’nın C Grubunda Şanşı Yok Denecek Kadar Az

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemlerinde Malta ‘nın C Grubunda İngiltere, İtalya, Kuzey Makedonya ve Ukrayna’ nın ardından şansları çok zor.

Güçlü rakipleri arasında turnuvaya devam etmeleri zorlu olan Malta için grubun averaj takımı olacağını söyleye biliriz.

Grubun sonraki maçında ise Malta kendi sahasında İtalya ile karşı karşıya gelecekler.