Galatasaray Beşiktaş Derbisi Öncesi Teknik Direktörlerin Karnesi Nasıl?

Süper Lig’ de şampiyonluk yarışı içinde olan sarı kırmızılı takım Galatasaray 70 puan ile liderlik koltuğunda yer alıyorlar.

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ise süper lig de 62 puan ile 3. Sırada yer alıyorlar.

İki takımın lig de 32. Haftada karşı karşıya gelecekleri derbi Galatasaray için şampiyonluk yarışında öneli bir maç olacak.

Beşiktaş ‘ın 3. Lük sansı ile beraber Avrupa Kupalarına katılması artık garanti gözü ile baka bilirken Galatasaray ‘In şampiyonluğu henüz garanti değil.

Derbi de karşı karşıya gelecek olan iki takım da teknik direktörlerin performansları da çok önemli.

Bu sezon sarı kırmızılı takım da Okan Buruk çıktığı derbiler de maç kaybetmezken, Şenol Güneş ise bu sezon iki derbide sahada yer alırken tecrübeli isim de maç kaybetmedi.

İki derbi kaybetmeyen teknik adamın karşılaşmasında sonucun nasıl olacağı merak ile beklense de Galatasaray’ ın olası puan kaybı şampiyonluk yolunda ciddi yara almasına neden olacak diyebiliriz.

OKAN BURUK BU SEZON DERBİ KAYBETMEDİ

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın basına sezon basında geçen Okan Buruk göstermiş oldukları performansı ile dikkat çekiyor.

Derbiler de rakiplerine büyük üstünlük sağlayan tecrübeli teknik adam bu performansını gelecek hafta Beşiktaş deplasmanında da göstermek isteyecek.

Şampiyonluk yolunda oldukça önemli bir karşılaşmada Beşiktaş ‘ a konuk olacak olan Okan Buruk ve Galatasaray kazanması halinde büyük bir rahatlama gelirken, puan kaybı halinde şampiyonluğu kendi sahasında ki Fenerbahçe derbisine bıraka bilirler.

Bu sezon Okan Buruk yönetiminde Başakşehir’e deplasmanda 7 atan Galatasaray; Fenerbahçe’yi de Kadıköy’de 3 farklı skor ile 3 – 0 mağlup etmişti. Trabzonspor ile de deplasmanda 0 – 0 kendi sahasında ise 2 – 1 mağlup ederek sahadan ayrılmıştı.

Derbi performansı ile en yakın rakiplerini şampiyonluk yolunda bir bir geride bırakan Okan Buruk ve Galatasaray ‘da gözler Beşiktaş derbisinde.

Sezonun ilk maçında Galatasaray’ ın kendi sahasında oynadığı karşılaşmada sahadan 2 – 1 galip olarak ayrılan Okan Buruk ve oyuncuları bu kez deplasmanda aynı performansı sergilemek isteyecek.

Derbiler de rakiplerine puan kaybetmeyen Galatasaray maçın favorisi olarak çıkacakları karşılaşmada Şenol Güneş ‘in son Fenerbahçe derbisi performansı işleri değiştire bilir.

ŞENOL GÜNEŞ DERBİDE KOLAY TESLİM OLMAZ

Siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘ın başına bu sezon ortasında gelen Şenol Güneş süper lig de yeniden takımını toparlayarak zirvede yer almasına neden oldu.

Derbiler de Galatasaray ‘a içerde 2 – 1 kaybederken deplasmanda Fenerbahçe ‘yi 4 – 2 mağlup ederek oynadıkları oyun ve oyuncu değişiklikleri ile derbiler de ki tecrübesini ortaya koymuştu.

Süper lig de son Trabzonspor maçında deplasmanda 0  – 0 beraberlik ile sahadan ayrılarak Şenol Güneş sadece Galatasaray ‘a kaybetmişti.

Nefes kesecek olan mücadelede iki teknik adamın taktik savaşları içinde bir derbi geçmesini bekliyorum.