Fenerbahçe Kaleci Transferinde İşi Çok Zor

Sarı lacivertli takım Fenerbahçe süper lig de şampiyonluk yarışı içinde sezon sonuna doğru ilerlerken bir yandan da gelecek sezon için transfer çalışmalarına hız kesmeden devam ediyorlar.

Transfer çalışmalarına devam eden sarı lacivertli takım Fenerbahçe gelecek sezon kalesini yabancı bir file bekçisine emanet edeceği ve bu kapsamda Dinamo Zagreb’in kalecisi Dominik Livakovic için transfer pazarlığına başladığı ileri sürüldü.

Sarı lacivertli takımın bu sezon kalesini koruyan isimlerden olan Altay Bayındır’ın sakatlığı sonrasında yola İrfan Can Eğribayat ile devam eden Fenerbahçe, kaleyi deneyimli bir file bekçisine emanet etmek istiyorlar. Sezon içinde kalecilerinden çok çeken sarı lacivertli takımın bu hamlesi çok doğru olacak.

Altay Bayındır ile sözleşme uzatıp İrfan Can Eğribayat’ın da opsiyonunu kullanan sarı lacivertli takım kalesinde ki rekabeti arttırmak istiyorlar. Peşinde oldukları Dinamo Zagreb’in kalecisi Dominik Livakovic için Galatasaray ve İspanyol ekibi olan Villareal’in de devreye girdiği öne sürüldü.

Kaleci transferinde karşı karşıya gelen Fenerbahçe, Galatasaray ve İspanyol ekibi Villareal bu çıkmazda kimin kazanacağı merak ediliyor.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘ın da Muslera için artık alternatif bir isim arayışına başlarken adı en çok geçen isim Dinamo Zagreb’in kalecisi Dominik Livakovic oldu.

İspanyol ekibi Villareal’ in de 39 yaşındaki Pepe Reina’ yı emekli etmesi nedeni ile yerine Dominik Livakovic düşünüyorlar.

FENERBAHÇE DOMİNİK LİVAKOVİC’ TE ISRAR EDİYOR

Sarı lacivertli takımın bu sezon kalesini koruyan isimlerden olan Altay Bayındır’ın sakatlığı sonrasında yola İrfan Can Eğribayat ile devam eden Fenerbahçe de gelecek sezon için daha tecrübeli ve kalede güven veren bir isim ile yola devam etmek istiyorlar.

Kaleci arayışları içinde listesini oluşturan sarı lacivertli takım ilk sırada Dinamo Zagreb forması giyen ve 1 sezon daha sözleşmesi bulunan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic’ i gündemine aldılar.

Hırvat kaleci de ısrar eden sarı lacivertli takım bu transferde Galatasaray ve İspanyol ekibi Villareal ile karşı karşıya geldiler.

İspanyol ekibi Villareal sarı lacivertli takımın ilk etapta yaptıkları 5 milyon Euro’ luk transfer teklifinin üzerinde bir bedel ile Hırvat takımının kapsını çalarak elini güçlendirdiler.

Hırvat ekibi 10 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli beklerken Dominik Livakovic adım adım İspanyol ekibine doğru gidiyor.

DOMİNİK LİVAKOVİC’ İN PERFORMANSI NASIL?

Hırvat ekibi Dinamo Zegreb in kalesini koruyan 28 yaşındaki kaleci Dominik Livakovic aynı zaman da takımının kaptanlığını da yapıyor. Saha içinde lider bir kaleci olarak görev alan file bekçisi bu sezon 33 karşılaşmada süre alırken karşılaşmaların tamamına kalesini korumayı başardı.

Hırvat liginde çıktığı 33 karşılaşmada kalesinde 26 gole engel olamadı. Güncel piyasa değeri 15 Milyon Euro’ ya yaklaşan file bekçisi için transfer yarışı sürecek gibi.