Arda Güler Real Madrid’i Seçti

Bir süredir Türkiye’nin gündeminde yer alan Arda Güler’in yeni adresi belli oldu. 2005 doğumlu oyuncu, herhangi bir sürpriz olmadığı takdirde önümüzdeki sezon İspanya’nın dev kulübü Real Madrid’de forma giyecek.

Eflatun beyazlı kulüp, Arda Güler’i ve ailesini ikna etmeyi başardı. Genç oyuncu ile Barcelona da ilgileniyordu. İki ezeli rakip Arda Güler transferinde karşı karşıya gelmişti. Kazanan Real Madrid oldu.

Sosyal Medyada Arda Güler Çılgınlığı Yaşanıyor

Arda Güler’in hangi takıma gideceği belirsizliğini koruyordu. Oyuncu ile çok uzun süreden bu yana ilgilenen kulüpler vardı. Ajax, Paris Saint Germain, Sevilla ve Benfica, ilk etapta ismi geçen kulüplerdi. Bu kulüplere son günlerde Barcelona ve Real Madrid eklendi. Arda Güler’in ailesinin Ajax’ın teklifini kabul ettiğine dair iddialar mevcuttu. Ancak, genç oyuncu, Real Madrid ve Barcelona’nın ilgisini görünce kararını değiştirdi.

Real Madrid, herhangi bir aksilik olmadığı takdirde Arda Güler’e imza attıracak. Genç oyuncunun transferi, 4 Temmuz 2023 günü kesinleşti. Ünlü İtalyan gazeteci Fabrizio Romano, Real Madrid’in Fenerbahçe’ye farklı bir teklif sunduğunu, oyuncunun karşısına da güzel bir proje ile çıktığını dile getirdi. Verdiği haberlerin doğruluğu ile bilinen Fabrizio Romano’nun söz konusu twitleri, Türkiye’de de büyük yankı buldu. 4 Temmuz gecesinin en çok konuşulan ismi tahmin edebileceğiniz üzere Arda Güler idi.

18 yaşındaki oyuncu, yalnızca Türkiye’nin gündeminde yer almıyor. İspanyollar da oyuncunun vereceği kararı merakla bekliyorlardı. Arda Güler’in Barcelona yerine Real Madrid’i tercih etmesi, İspanya’da da büyük yankı buldu. Real Madrid taraftarları, ezeli rakiplerine göndermeler yaptılar. Böylesine değerli bir oyuncuyu ezeli rakiplerine kaptırmayan Real Madridliler, işin tadını çıkardılar.

Arda Güler’in Fenerbahçe’de Kalma İhtimali Zayıf!

Barcelona, finansal sorunlardan dolayı oyuncuyu transfer etmeyi ve bir yıllığına Fenerbahçe’ye kiralamayı hedefliyordu. Fenerbahçe de söz konusu teklife sıcak bakıyordu. Fakat, Arda Güler, bir yıl daha Fenerbahçe’de oynamak istemiyordu. Bu yüzden, Barcelona’nın projesine sıcak bakmadı. Real Madrid’in projesi daha çok ilgisini çekti.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere oyuncunun serbest kalma bedeli 17.5 milyon Euro! Real Madrid, istediği takdirde bu parayı Fenerbahçe’ye ödeyerek işi bitirebilirdi. Ancak, eflatun beyazlı kulüp, Fenerbahçe’ye 20 milyon Euro’ya yakın bir bonservis teklif etti. Bunun yanı sıra, oyuncunun sonraki satışından yüzde 20 pay verilecek. Fenerbahçe, bu teklifi büyük ihtimalle kabul edecek.

Fenerbahçeliler Arda Güler’e Kızgınlar!

Arda Güler’in Real Madrid’e gitmesi ve bir sezon daha Fenerbahçe’de kalma seçeneğini kabul etmemesi, Fenerbahçelileri fazlasıyla kızdırdı. Önümüzdeki sezon Süper Lig’de şampiyon olmayı hedefleyen Fenerbahçe’nin bunu yapabilmek adına Arda Güler’e fazlasıyla ihtiyacı vardı. Genç oyuncuya kalması yönünde büyük bir baskı mevcuttu. Ancak, bu davranışıyla Arda Güler’in Türkiye’de bir sezon bile kalmaya niyetinin olmadığı ortaya çıktı.