Altay Küme Düşmemek Adına Elinden Geleni Yapıyor

Göztepe ile beraber İzmir’in en köklü futbol kulüplerinden birisi olan Altay; zor günler geçiriyor. Siyah beyazlı takım; transfer yasağı dolayısıyla 2022 – 2023 sezonu öncesinde kadrosunu yeni isimler ile güçlendiremedi. Yalnızca iç transferde sözleşmesi biten oyuncuları ile sözleşme yenileyebildi. Bir başka deyişle, sezona son derece sıkıntılı bir şekilde başladı.

Altay’ı bu sezon Sinan Kaloğlu çalıştırıyor. Bir dönemin ünlü futbolcularından birisi olan Sinan Kaloğlu; Altay’ı ligde tutmak istiyor. Bunun için oyuncuları ile beraber var gücüyle çalışıyor. Fakat, Kaloğlu’nun işi bir hayli zor! Altay; diğer TFF 1.Lig ekiplerine kıyasla çok daha zayıf bir kadroya sahip! Yine de Altay’ın ligde kalma ihtimali de mevcut!

Altay 14. Sırada Yer Alıyor

Altay; 2022 – 2023 sezonunda zannedildiği kadar kötü bir performans sergilemiyor. Şu ana kadar oynamış olduğu 20 maçın beşinden galip ayrıldı. Yedi maçı beraberlik ile tamamladı. Sekiz maçı kaybederek taraftarlarını üzdü. Atmış olduğu 22 gole karşılık olarak kalesinde 29 gol gördü. Sonuç olarak, güncel tarih itibariyle, toplamış olduğu 18 puan ile 14. sırada yer alıyor.

Altay; hem iç hem de dış sahada istikrarsız bir görüntü çiziyor. Şu ana kadar iç sahada oynamış olduğu 10 maçın üçünü kazandı. Üç maçtan beraberlik ile ayrıldı. Dört maçı kaybetti. Atmış olduğu 12 gole karşılık olarak kalesinde 14 gol gördü. Bunun yanı sıra, deplasmanda da 10 maça çıktı. Söz konusu maçların yalnızca ikisini kazanabildi. Dört beraberlik ve dört mağlubiyet aldı. 10 gol atıp 12 gol yedi. İzmir ekibi; kümede kalmak adına bilhassa deplasmanlarda çok daha iyi performans göstermek zorunda! Aksi takdirde, rekabetin inanılmaz bir seviyeye ulaştığı son haftalarda kendisini son sıralarda bulabilir.

Altay; Türkiye Kupası’nda çok fazla ilerleyemedi. Üçüncü turda Efeler 09 SFK ile karşı karşıya geldi. Bu maçı uzatmalar sonucunda 2-1 kaybederek Türkiye Kupası’na veda etti.

Marco Paixao Takımını Sırtlamaya Devam Ediyor

Altay ile özdeşleşmiş isimlerden birisi tahmin edebileceğiniz üzere Marco Paixao! 1984 doğumlu futbolcu; ilerleyen yaşına rağmen bu seviyede futbol oynamaya devam ediyor. Altay’ı ligde tutmak adına elinden gelen her şeyi yapıyor. Portekizli oyuncu; bu sezon TFF 1.Lig’de 18 maçta görev aldı. Söz konusu maçlarda sahada bin 553 dakika kaldı. 12 gol attı. Altay’ın en golcü ismi olmayı başardı. Bunun yanı sıra, TFF 1.Lig’in en çok gol atan isimlerinin başında geliyor. Hatta, bu performansını sürdürdüğü takdirde 2022 – 2023 sezonunu gol kralı olarak tamamlayabilir. Ancak, Marco Paixao’nun bu performansının Altay’ı kümede tutmaya yetip yetmeyeceği belirsiz!

Marco Paixao ile ilgili her şey olumlu değil! 38 yaşındaki oyuncu; ödemelerinin Ocak ayının son haftasına kadar yapılmaması halinde sözleşmesini tek taraflı olarak feshetme hakkını kazanacak.