Altay Geçtiğimiz Sezon Trabzonspor ile Oynadığı Maçlarda Varlık Gösteremedi

Siyah beyazlı takım; geçtiğimiz sezon 18 yıllık özleme son vererek Süper Lig’e yükselmişti. İnsanlar; Altay’ın Süper Lig’de uzun süre kalacağını düşünüyorlardı. Hiç kimse, Altay’ın asansör takım olacağına inanmıyordu. Bilhassa takımın başında tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli’nin olması önemli bir avantaj olarak görülüyordu. Ayrıca, Altay’ın yapmış olduğu yabancı transferlerin takıma büyük fayda sağlayacağına inanılıyordu.

Altay; 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’de çıkmış olduğu 38 maçın sadece dokuzunu kazanarak son derece olumsuz bir istatistiğe imza attı. Söz konusu galibiyetlerin önemli bir kısmının ligin ilk haftalarında gelmesi; Altay’ın bilhassa ikinci yarıda yaşamış olduğu düşüşü ortaya koyuyordu. İzmir ekibi; sezonu dokuz galibiyetin yanı sıra yedi beraberlik ve 22 mağlubiyet ile de bitirerek taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Gelin, Altay’ın geçtiğimiz sezonu şampiyon olarak tamamlayan Trabzonspor ile oynadığı maçlardaki performansına bir göz atalım!

İzmir Ekibi Trabzonspor’a Kendi Sahasında Yenildi

Tarihler 21 Aralık 2021’i gösteriyordu. Söz konusu tarihte Süper Lig’de 18. hafta maçları oynanıyordu. Yedinci haftada elde ettiği liderliği bırakmayan Trabzonspor; 18. haftaya da lider bir şekilde girmişti. Bordo mavili takım; üst üste aldığı galibiyetlerle daha ligin ilk devresi bitmeden şampiyonluğun en büyük favorisi olarak gösteriliyordu. Hatta, Trabzonspor’un şampiyonluğunu Mart ayında ilan edeceğine dair birtakım görüşler de vardı. Altay ise Eylül ayındaki Beşiktaş maçının ardından üç puana hasretti. Altay, en azından bu maçı kazanarak taraftarlarını sevindirmeyi hedefliyordu.

Alsancak Mustafa Denizli Stadı’nda oynanan maçı 8 bin 282 kişi izledi. Ali Şansalan’ın yönettiği mücadeleye ilgi bir hayli fazlaydı. Trabzonspor; sahaya kalede Uğurcan, defansta Peres, Edgar, Denswil ve Trondsen, orta sahada Berat, Siopis ve Hamsik, ileride de Abdülkadir, Cornelius ve Djaniny ilk 11’i ile çıktı. Altay ise kalede Lis, defansta Cebrail, Thiam, Murat ve Naderi, orta sahada Zeki ve Poko, ileri üçlüde Pinares, Kappel ve Rodrigues, ileride de Bamba ilk 11’i ile çıktı.

Trabzonspor; maça rehavet dolayısıyla kötü başladı. Altay; 33. dakikada sağ bek Cebrail’in attığı golle öne geçti. Trabzonspor; ikinci yarıda sazı eline aldı. 51 ve 88. dakikalarda Cornelius’un attığı gollerle maçtan 2-1 galip ayrıldı. Altay; saha ve seyircisi önünde Trabzonspor’a yenilerek bir hayal kırıklığı daha yaşattı.

Ligin İkinci Yarısında Oynanan Maçı da Bordo Mavili Takım Kazandı

Trabzonspor; Mayıs ayına gelmeden evvel 2021 – 2022 sezonu Süper Lig şampiyonluğunu ilan etti. Bordo mavili takım; 37. haftadaki Altay maçını İstanbul Atatürk Olimpiyat Stadyumu’nda oynamak istedi. TFF; Trabzonspor’un bu isteğini kabul etti. Söz konusu maçı 68 bini aşkın kişi izledi. Bordo mavili takım; Altay’ı coşkulu geçen bir mücadelenin sonucu olarak 2-1 mağlup etmesini bildi.