2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda A Milli Futbol Takımı Performansı

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası’nda heyecan ilk hafta karşılaşmalarında sürpriz sonuçlar ile geride kaldı. 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A milli Futbol takımımız D grubunda Letonya, Ermenistan, Galler ve Hırvatistan ile aynı grupta yer alıyor.

D Grubun da yer alan A milli Futbol takımımız grubun favori takımı Hırvatistan ‘dan sonra ikicilik için Galler ile yarışacak gibi görünüyor.

2022 Katar Dünya Kupasında yarı final oynayan Hırvatistan grubun doğal olarak favorisi olarak yer alıyor.

A milli Futbol takımımız 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine Alman teknik adam Stefan Kuntz ile beraber katılıyor.

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A milli Futbol takımımız ilk hafta karşılaşmalarını oynadı.

A milli Futbol takımımız elemeler de ki ilk maçında Ermenistan deplasmanında 2 – 1 ‘lik skor ile galip olarak ayrılırken. İkinci maçında Hırvatistan’ a ise 2 – 0 mağlup oldular.

İlk maçlar sonunda A milli Futbol takımımız 3 puan ile 3. Sırada yer alırken Hırvatistan ile Galler 4 puan ile 1. Ve 2. Sırada yer aldılar.

A Milli Takım Elemelere 3 Puan İle Başladı

A milli Futbol takımımız 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine ilk maçında Ermenistan deplasmanına konuk olurken sahadan 2 – 1 ‘ lik galibiyet ile ayrılarak iyi bir başlangıç yapmışlardı.

Karşılaşmanın ilk ayrısında Ozan Kabak ‘ın kendi kalesine attığı gol ile 1 – 0 geriye düşen A Milli futbol takımımız ilk yarı bitmeden beraberlik golünü Orkun Kökçü ile bularak soyunma odasına 1 – 1 beraberlik ile gidilmişti.

İlk yarıda 1 – 1 ‘ lik beraberlik ile biterken ikinci yarıda oyuna sonradan dahil olan Kerem Aktürkoğlu 64’ dakikada durumu 2 – 1 ‘ e getirerek Ermenistan deplasmanından 3 puan ile ayrılmamızı sağladı.

Hırvatistan Grubun Favorisi Olduğunu Gösterdi

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerinde A Milli futbol takımımız ikinci maçında Bursa ‘da Hırvatistan ile karşı karşıya geldiği karşılaşmada sahadan 2 – 0’ lık mağlubiyet ile ayrılarak liderliği bırakmıştı.

A Milli Futbol Takımımızın iyi başladığı karşılaşmada güçlü rakibi karşısında kalesinde verdiği her iki pozisyonda gol olarak sonuçlandı.

A Milli Takımımız Galler’e Puan Vermemeli

A Milli Futbol Takımımız 2024 Avrupa Futbol Şampiyonası elemelerine D Grubunda ikincilik için mücadele edeceğini Hırvatistan maçı bir kez daha gösterdi.

Grubun favorisi Hırvatistan olurken ikincilik için A milli futbol takımımız ile Galler yarışacak. Diğer rakiplerin grup ta yoluna devam etmesi bir hayli zor.

Kadro kalitesi olarak Galler ‘den üstün olan A Milli futbol takımımız rakibine iki maçta da üstünlük sağlamak zorunda.

İlk iki sırada yer alan takımlar 2024’ de Almanya’ da yer alacakları için bu grubu istediğimiz yer de en kötü 2. Sırada bitirme şansımız yüksek.