Yeni Malatyaspor Ligden Çekildi

Ülkemizde yaşanan Kahramanmaraş merkezli deprem felaketi sonrasında 10 ilde büyük yıkım ile karşı karşıya kalındı. Bu yoğun yıkımların yer aldığı şehirlerden biriside Malatya oldu. Malatya şehrinin takımı olan ve TFF 1. Lig’ de mücadele etmekte olan Yeni Malatyaspor sezonun geri kalanında lige devam etmeyi düşünmüyorlar.

Yeni Malatyaspor başkanı Ahmet Yaman’ da yönetim kurulu ve teknik heyeti ile görüşmeleri sonrasında lige devam etmemeyi açık açık ifade ediyorlar. Yeni Malatyaspor ‘da yaşanan büyük deprem sonrasında Malatya ‘ da bulunana 28 yaşındaki genç file bekçisi Ahmet Eyüp Türkaslan’ da hayatını kaybedenler arasında yer aldı. 

DEPREM SONRASI TESİSLER KULLANILAMAZ HALDE

Depremden etkilenen takımlardan birisi olan Yeni Malatyaspor ‘un çalışmalarını sürdürdükleri spor tesislerinde ki durum hiç iç açıcı değil. Büyük bir yıkıma uğrayan tesisler de antrenman yapılması sezonun geri kalanının devam etmesi bir hayli zor.

Yeni Malatyaspor ‘un tecrübeli teknik direktörü Yılmaz Vural sezonun geri kalan kısmında kesinlikle devam etmek istemediklerini dile getirdi. Takım oyuncularının da bir hayli etkilendikleri bu süreçte bir çok oyuncu Malatya şehrini terk etmiş durumdalar. Özellikle takımın yabancı oyuncuları bu konu da bir hayli hassas davranıyorlar.

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU LİGE DEVAM ETMEYECEK TAKIMLAR İÇİN KARAR VERECEK

Yeni Malatyaspor TFF 1. Lig’ de sezonun geri kalanında sahada olmayacaklarını devam etmeyeceklerini TFF Türkiye Futbol Federasyonuna bildirdiler.

Bir çok takımın etkilendiği bu deprem felaketi sonrasında ağır yara alan takımların başında gelen Yeni Malatyaspor TFF Türkiye Futbol Federasyonunun vereceği karar doğrultusunda hareket etmeleri bekleniyor. Yeni Malatyaspor teknik heyeti ve yönetimi sezonun geri kalan kısmına devam etmeyecek olmaları yanın da devam edilmesi halinde karşılaşmalarını da farklı bir şehir de oynanmasını da konuşulanlar arasında yer alıyor.

TFF Türkiye Futbol Federasyonu ‘ da Yeni Malatyaspor ‘un bu kararlarına saygı duyması ve bu sezonki hakları korunarak sezonun geri kalan kısmında TFF 1. Lig’ de yer almaları bekleniyor. Sezon içinde çıktıkları karşılaşmalar da aldıkları puanlar tamamen silinecek veya geride kalan 22. Hafta kabul edilecek bundan sonraki karşılaşmalarda sahada olamayacakları için rakiplerine 3 puan yazılarak sezon tamamlanacak.

Yeni Malatyaspor bu sezon TFF 1. Lig ‘ de geri de kalan 22 hafta itibari ile sadece 16 puan toplaya bilen Yılmaz Vural ve takımı ligin 19. son sırasında yer alıyorlardı.  TFF 1. Lig’ de çıkmış oldukları 22 karşılaşmada 4 galibiyet, 7 beraberlik ve 11 mağlubiyet alan Yeni Malatyaspor rakip filelere 22 gol bırakırken kalesinde 39 gol engel olamadılar. Bu sezon küme de kalma mücadelesi içinde olan Yeni Malatyaspor için TFF Türkiye Futbol Federasyonun vereceği kararı önümüzdeki günlerde göreceğiz.