Tottenham Victor Nelsson Karşılığında Davinson Sanchez + 15 Milyon Euro

Sarı kırmızılı takım Galatasaray’da Danimarkalı stoperi Victor Nelsson’un Tottenham’a transferinin an meselesi olduğu konuşulmaya devam ediyor.

İngiliz ekibi Tottenham’ın, Galatasaray’ın Victor Nelsson için yaptığı Davinson Sanchez + 15 milyon Euro’luk teklifi kabul ettiği de konuşulmaya devam ediyor.

Sezonu şampiyon tamamlayan sarı kırmızılı takım Galatasaray, Şampiyonlar Ligi kadrosu kurmak adına transferde düğmeye bastı.

Ellerinde ki kadroyu korumak isteyen ancak oyuncularına da gelen teklifler sonunda transfer çalışmalarına devam eden sarı kırmızılı takım kadrosunu güçlendirmeye ayrılacak isimlere göre devam edecekler.

İngiliz ekibi Tottenham ile adı geçen Danimarkalı stoper Victor Nelsson da ısrarı devam ederken oyuncunun da sarı kırmızılı takımdan artık ayırmasının zamanın da geldiğini düşünüyor.

Artık bu soru işaretinin de çözülmesi an meselesi diye biliriz. Geçtiğimiz sezon başına İspanyol ekibi başında Sevilla’ya transferi direkten dönen Victor Nelsson’un bu kez kesin olarak ayrılmak istediği bilenen Danimarkalı stoper İngiliz ekibi Tottenham transfer olmak üzere.

Sarı kırmızılı takım oyuncusunu kaybetmek istemese de İngiliz ekibinin transferde ısrarcı olması ve Nelsson ‘un da takımdan ayrılmak istemesi nedeni ile transferin önü açıldı. Galatasaray’ ın oyuncusu için beklediği serbest kalma bedeli olan 25 Milyon Euro’ da İngiliz ekibini zorlaması transferi uzattı.

Tottenham ‘ın en fazla 15 Milyon Euro gibi bir bonservis bedeli ile kadrosuna katmak istediği oyuncu için sarı kırmızılı takıma 27 yasındaki Kolombiyalı stoperi Davinson Sánchez’i önerdiler.

Bu öneri sonrasında sarı kırmızılı takımın kalitesi bir stoper ihtiyacı olacağı için Davinson Sánchez + bir miktar para ile Nelsson ‘un gidişine izin verecek gibiler.

DAVINSON SANCHEZ + 15 MİLYON EURO İYİ TEKLİF

İngiliz ekibi Tottenham, Danimarkalı stoper Victor Nelsson için Galatasaray’ın sunduğu talepleri kabul etti.

Sarı kırmızılıların, Danimarkalı stoper için Davinson Sanchez + 15 milyon Euro istediği öne sürülürken İngiliz ekibinin de bu teklife olur dediği iki takımın da artık orta noktada buluştukları söyleniyor. Galatasaray’ da olmadığında savunmada zorlu maçlar geçiren sarı kırmızılı takım Danimarkalı stoper Victor Nelsson’ un yerine güçlü bir isim ile doldurması gerekecek diye biliriz.

27 yasındaki Kolombiyalı stoperi Davinson Sánchez adı geçen tek stoper transferi olurken Nelsson ‘un da yerini doldura bilecek tecrübede bir isim olarak göze çarpıyor. Tottenham’ın 6 yıl önce transferine 42 milyon Euro ödediği Davinson Sanchez ise 2022 / 23 sezonunda tüm kulvarlarda 24 mücadelede boy gösterdi.

DAVİNSON SANCHEZ GALATASARAY’DA FAYDALI OLUR MU?

Nelsson sonrasında savunmada Abdülkerim ile Sanchez birlikteliği nasıl olacağı merak edilse de uyum sorunu olup olmayacağı düşündürmeye başladı.

Çok fazla forma şansı bulamayan Sanchez ‘in maç ritmini yakalaması zaman alacağı gibi yeni takımına da uyumu zor olacak.