SÜPER LİG’DE 17. HAFTADA ALTAY GİRESUNSPOR’A KONUK OLDU

Bu sezon süper lige çıkan İzmir ekibi siyah beyazlı takım Altay iyi başladığı sezon da devamını getiremeyerek büyük bir düşüş ile karşı karşıya kaldılar.

Süper lig de 17. Hafta’ da açılış maçında deplasmanda Karadeniz ekibi GZT Giresunspor ‘a konuk olan Altay sahadan 3 – 1 ‘lik skor ile ayrılarak haftayı puansız kapattılar.

Maç sonun da İzmir ekibi siyah beyazlı takım Altay puansız olarak kapadıkları haftada 18 puan ile 16. Sırada düşme hattının bir basamak üzerinde yer aldılar.

Kötü gidişatın devam ettiği 17. Hafta da maç sonun da ise tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli lig de an az 50 puan ile tamamlayacaklarını düşünüyor.

GİRESUNSPOR DEPLASMANINDAN ALTAY ELİ BOŞ DÖNDÜ

Süper lig de 17. Haftada konuk olduğu Karadeniz ekibi GZT Giresunspor ‘a 3 – 1 ‘Lik skor ile mağlup olarak ayrıldılar.

İzmir ekibi siyah beyazlı takım Altay maça 5 – 2 – 3 ile başladı.  Savunma ağırlıklı oyunu ile önde gol yememe adına planlanmış taktik ile sahadaydılar.

Karşılaşmada Altay için ilk 20’ dakikalık zamanda tamamen rakibin kontrolünde geçen bir oyun vardı. Giresunspor ‘un üstünlüğü ile geçilirken ilk 20’ dakika sonun da ev sahibi takım Giresunspor ‘un golüne kadar Altay ‘da Thiam orta sahaya çıktı ve Altay oyunu ortak oldu diye biliriz. Orta sahada kalabalık olan Altay Giresunspor ‘un golü sonrasında yeniden savunma ağırlıklı oynamaya başladılar.

Sıkışık kadrosu ile hücuma da pozisyon üretmek te zorlanan Altay karşılaşmada 2 – 0 da geri düşünce tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli 4’lü savunmaya dönerken orta saha ve hücum da oyuncular tamamen takım karışmış oldu.

 

MUSTAFA DENİZLİ NE OYNAYACAĞINA KARAR VEREMİYOR

İzmir ekibi siyah beyazlı takım Altay’ da tecrübeli teknik adam Mustafa Denizli süper lig de 17 hafta geride kalırken halen aslında takım da elinde ki kadro ile tam olarak ne oynayacağına karar vermiş durumda değil.

Sezona tecrübeli teknik adam 3’ lü diziliş ile başlarken lig de 4 maç da farklı bir sisteme geçmişlerdi. Sonrasında da yeniden 3’ lü dizilişi denese de halen sezon başından beri kurtulamadığı bir kararsızlık söz konusu.

ALTAY’IN GALİBİYET HASRETİ 10 MAÇA ÇIKTI

İzmir ekibi siyah beyazlı takım Altay’ süper lig de ki galibiyet hasretini 10 maça çıkarmış durumdalar.

Yeni sezona iyi başlayan anacak devamını getiremeyen takım da oyuncuların formsuzluğu ile beraber takımın düşün formu üst üste olunca alt sıralara doğru düşme hattında yaklaştılar.

En son galibiyetlerini Eylül ayında kendi sahasında Beşiktaş ‘ı 2 – 1 mağlup ettikleri karşılaşmadan alan İzmir ekibi Altay son 10 karşılaşmada 7 mağlubiyet ve üç beraberlik alarak sahadan ayrıldılar.