Sinan Kaloğlu Marco Paixao’ya Mesaj Gönderdi

Altay; 18 yıllık özleme son vererek 2021 – 2022 sezonunda Süper Lig’e çıkmayı başardı. İnsanlar; Altay’ın Süper Lig’de yapacaklarını merak ediyorlardı. Fakat, siyah beyazlı takım; her ne kadar Süper Lig’e iyi başlasa da devamını getiremedi. Bilhassa Eylül ayından sonra çok uzun süre galibiyet alamayarak taraftarlarını ciddi bir hayal kırıklığına uğrattı. Sezonun geri kalanında da küme düşme hattından kurtulamadı. Sonuç olarak, son dört içerisinde yer alarak Süper Lig’deki macerasını noktaladı.

İzmir Ekibi Transfer Yasağı Yüzünden Zor Günler Geçiriyor

Altay’ın yeni sezon öncesinde pek iyi durumda olmadığını ifade edebiliriz. İzmir ekibi; her şeyden önce, maddi sıkıntılar ile baş başa! FIFA’dan transfer yasağı alan Altay; önümüzdeki sezona dış transfer yapamadan başlayacak. Bu durum; Altay’ı farklı kararlar almaya itti. Her şeyden önce, geçtiğimiz sezon kadroda yer alan ancak sözleşmesi sona eren futbolcular ile anlaşmanın yolları arandı. Özgür Özkaya, Tolga Ünlü, Ceyhun Gülselam gibi isimlerle yeni sözleşme imzalanması sevindiren bir gelişme idi. 

Altay; 2022 – 2023 sezonu öncesinde Marco Paixao’yu da kadrosuna katmak istiyor. Fakat, deneyimli golcünün Altay’a gelmeye çok sıcak bakmadığı biliniyor. 

Sinan Kaloğlu Golcünün Takımda Kalmasını İstiyor

Altay’ı önümüzdeki sezon 41 yaşındaki teknik direktör Sinan Kaloğlu çalıştıracak. Kaloğlu; geçtiğimiz günlerde spor muhabirlerine birtakım açıklamalarda bulundu. Takımın durumunun zannedilenden iyi olduğunu belirtti. Kampa yeni katılan deneyimli futbolcuların hazır olmadıklarından bahsetti. Ayrıca, uzun süreden bu yana takım ile beraber çalışan üç genç futbolcunun altyapıya geri döndüğünü sözlerine ekledi.

Sinan Kaloğlu; vermiş olduğu röportajın bir kısmında deneyimli golcü Marco Paixao’dan da bahsetti. 38 yaşındaki oyuncunun parayı bir kenara bırakarak Altay’a geri dönmesinin gerekliliğini dile getirdi. Bu sayede, kariyerini iyi bir şekilde sonlandıracağını sözlerine ekledi. Ancak, yine de son kararın oyuncunun kendisinde olduğunu belirtti. 

Marco Paixao Altay ile Özdeşleşmiş Bir İsim!

19 Eylül 1984 tarihinde dünyaya gelen oyuncu; 1.85 boyundadır. Tahmin edebileceğiniz gibi santrafor olarak forma giyer. Gençlik yıllarında bir dönem Portekiz’in ünlü kulübü Porto’da da forma giymiştir. Deneyimli oyuncu; yıllar içerisinde farklı kulüplerin kadrosunda yer aldı. Son olarak, 2 Temmuz 2018 tarihinde Polonya’nın Lechia Gdansk takımından Altay’a transfer oldu. Kapalı kutu olarak nitelendirilen bu isim; Altay’a gelir gelmez farkını ortaya koymaya başladı. 

Marco Paixao; 2018 – 2019 sezonunda 33 TFF 1.Lig maçında 29 gol atıp üç asist yaptı. Söz konusu sezonu TFF 1.Lig gol kralı olarak tamamladı. Pandemi dolayısıyla kesintiye uğrayan 2019 – 2020 sezonunda 33 TFF 1.Lig maçında 22 gol atıp üç asist yaptı. Bu başarısıyla üst üste ikinci sezonu da gol kralı olarak tamamlamış oldu. Marco Paixao; 2020 – 2021 sezonunu da 22 golle gol kralı olarak tamamlayarak bu başarıyı üçüncü kez tekrarlamış oldu.