Sinan Kaloğlu Kötü Tekrar İstemiyor

Bu sezon bir kez daha teknik direktör değişikliğine giderek Sinan Kaloğlu’nu göreve getiren Altay, yeni teknik direktörüyle ilk maçına Antalyaspor’u misafir ettiği müsabakada çıkacak. Kurtarıcı olarak göreve getirilen Sinan Kaloğlu’nun camianın içerisinde yetişen bir insan olması ve futbolculuk döneminde gösterdiği özveri bu sorumluluğu almasında oldukça etkiliydi. Bununla birlikte Altay’ın bu sezon öncesinde Süper Lig’de mücadele ettiği son sezon olan 2002/2003 sezonunda futbolcu olarak görev yapan Kaloğlu, o sezon küme düşen takımını bu sezon teknik direktör olarak ligde tutmayı hedefleyecek.

Acı Tecrübe

Bu sezon Süper Lig’e geri döndükten sonra iyi bir başlangıç yapan Altay için süreç hiçbir zaman ilk 7 haftadaki gibi olmadı.

İzmir temsilcisi Mustafa Denizli, Mert Nobre, Serkan Özbalta gibi teknik direktörlerle çalıştı ve bu 3 teknik direktörün 3’ü de yönetimsel sıkıntılar nedeniyle takımdan ayrıldı. Takımı kümede kalma adına umutlandıran Özbalta’nın görevinden ayrılma sebebi oyunculara gereken ödemenin yapılamamasıydı.

Bu süreçten sonra yardımcı çalıştırıcı olarak görev yapan Sinan Kaloğlu’nu göreve getiren Altay’da artık Kaloğlu’nun marifetlerine ihtiyaç var. Futbolculuk döneminde de Altay’da forma giyen ve burada gol krallığı da yaşayan 40 yaşındaki teknik adamın acı tecrübelerini de İzmir temsilcisinde yaşadığını dile getirmek lazım.

2001/2002 sezonunda attığı 17 golle Altay’ın Süper Lig’e yükselmesinde büyük rol sahibi olan Kaloğlu, 2002/2003 sezonunda takımının küme düşmesine engel olamamıştı. Futbolun cilvesi de bu ki Kaloğlu yine takımının küme düşme riski taşıdığı bir dönemde bu sefer teknik direktör olarak Altay’a geri dönmüş oldu.

Kaloğlu’nun o sezonun son 2 maçında oynayamamasına rağmen ligi 11 golle tamamladığını da hatırlatmak gerek. Genç teknik adam buradan Beşiktaş’a transfer olmuş ve Avrupa’nın da çeşitli kulüplerinde forma giymiş, Milli Takım seviyesine kadar yükselmeyi başarmıştı.

İlk Heyecan

Bununla birlikte Altay’ın 4’üncü teknik direktörü Sinan Kaloğlu ile oynayacağı Antalyaspor maçının hazırlıkları da tam gaz devam ediyor.

İzmir ekibi son olarak Milli Takım arasından önce Sivasspor ile karşı karşıya gelmiş ve sahadan 2-1 mağlup ayrılmıştı. Nitekim Serkan Özbalta da bu maçtan sonra istifasını açıklamış ve Siyah Beyazlı camiayı ciddi bir sarsıntıya sokmuştu.

Kaloğlu’nun da teknik direktörlük kariyerinin ilk maçı olacak olan Antalyaspor maçının Altay’ın sahasında oynanıyor olması taraftarın genç teknik adama nasıl bir reaksiyon vereceği konusunda belirleyici olabilir.

Siyah Beyazlı taraftarlar takımlarını mümkün mertebe destekledi ve hiçbir zaman oyuncuları yalnız bırakmadı. Bununla birlikte yöneticilerle alakalı olarak sert eleştirileri olan taraftarların Özbalta ile yükselişe geçtikten sonra genç teknik adamı tutamadıkları için Altay yöneticilerine protestolarını belirtmeleri sürpriz olmaz.

Altay adına şans hâlâ devam ediyor ancak birkaç maç daha kötü sonuçlar gelmeye devam ederse takımın şansı kalmayabilir.