Okan Buruk Arjantinli Yıldızı Kadrosunda Görmek İstiyor

Galatasaray yeni sezona alternatifli bir kadro ile girmek istiyor. Okan Buruk, bilhassa orta sahaya takviye yapılmasını talep ediyor. Lucas Torreira, bu sezonun yıldızı olan isimlerden birisiydi. Ön liberoda harika bir performans ortaya koydu. Çoğu maçta iki kişilik oynadı. Okan Buruk, Milan ve Fiorentina’nın transfer listesinde bulunan Lucas Torreira’nın önümüzdeki sezon da takımda kalmasını istiyor. Uruguaylı oyuncu da Galatasaray’da kalmaya sıcak bakıyor.

Sergio Oliveira’nın durumu belirsizliğini koruyor. Portekizli oyuncu, bu sezon önemli maçlarda kritik goller attı. Ancak, performansı genel olarak yeterli bulunmadı. Bilhassa Beşiktaş ile oynanan maçta yaptığı hatalar ile dikkat çekti. Okan Buruk, Sergio Oliveira’nın takımdan gönderilmesini istemiyor. Oyuncuyu önümüzdeki sezon rotasyonda kullanmayı düşünüyor. Deneyimli teknik adam, merkez orta saha bölgesine transfer yapılmasını istiyor.

Leandro Paredes’in İsmi Galatasaray ile Anılıyor

Galatasaray’ın transfer listesinde yer alan isimlerden birisi Youri Tielemans idi. Belçikalı oyuncunun Leicester City ile olan sözleşmesi sona erdi. Bu kulüpten ayrılan 1997 doğumlu oyuncunun yeni adresi merak ediliyordu. Erden Timur, sezonun bitmesinin ardından Youri Tielemans ile temas kurdu. Belçikalı oyuncuya Galatasaray’ın projelerinden bahsetti. Düşünmek için süre isteyen Youri Tielemans, Galatasaray’ın teklifini reddederek İngiltere’de kalmaya karar verdi.

Sarı kırmızılı kulüp ile ismi anılan oyunculardan birisi Leandro Paredes! 1994 doğumlu oyuncu, bu sezonu Juventus’ta kiralık oynayarak geçirdi. 25’i Serie A’da olmak üzere toplam 39 maçta görev yaptı. Söz konusu maçlarda sahada bin 608 dakika kaldı. Genellikle yedek kaldı. Birçok maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sezonu bir gol ve iki asist ile tamamladı.

Leandro Paredes’in ismi Galatasaray ile anılıyor. 1994 doğumlu oyuncunun bonservisi Fransa’nın Paris Saint Germain kulübünde bulunuyor. Fransız kulübü, Leandro Paredes’i önümüzdeki sezonun kadrosunda düşünmüyor. Bu durum, Galatasaray için ciddi bir avantaj! Sarı kırmızılı takım, şartlar uygun olduğu takdirde Leandro Paredes’i kadrosuna katmayı düşünüyor.

Galatasaray Atakan Karazor’un Peşinde!

Sarı kırmızılı takım, şartlar uygun olduğu takdirde orta sahaya bir de yerli oyuncu takviyesi yapmayı düşünüyor. Aslında kadroda Berkan Kutlu ve Taylan Antalyalı bulunuyor. Berkan Kutlu’nun ilk 11’de şans bulacağı bir takıma gitmek için Galatasaray’dan ayrılmayı kafasına koyduğu dile getiriliyor. 1998 doğumlu oyuncu, yaz transfer döneminde sarı kırmızılı takımdan ayrılabilir. Taylan Antalyalı’nın durumu belirsiz! 1995 doğumlu oyuncu, bu sezonu Ankaragücü’nde geçirdi. Okan Buruk, 28 yaşındaki oyuncuyu kampta deneme kararı aldı. Ancak, performansının Galatasaray için yeterli olmadığı bilinen Taylan Antalyalı’nın önümüzdeki sezon Galatasaray’da yer alma ihtimali zayıf!

Galatasaray’ın transfer gündeminde yer alan bir diğer oyuncu Atakan Karazor! 1996 doğumlu oyuncu, güncel tarih itibariyle, Bundesliga ekiplerinden Stuttgart’ta forma giyiyor. Oyuncunun Stuttgart ile olan sözleşmesi 30 Haziran 2026 tarihinde sona erecek.