O Bi Altaylı Projesi Hayata Geçiriliyor

Bu sezon Spor Toto Süper Lig’de kalmak için yoğun bir mücadele veren Altay, “O Bi Altaylı” projesini hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Büyük Altay bilindiği gibi uzun süren Spor Toto Süper Lig hasretine geçtiğimiz sezon son vermişti. Büyük Mustafa Denizli’nin önderliğinde Spor Toto 1. Lig’den çıkan Siyah Beyazlılar, taraftarını en üst ligde yarışacağı için mutlu etmişti.

Büyük Altay, sezona da çok iyi başlamıştı. Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Sezonu’nun ilk iki maçından 6 puan çıkaran takım, bu ligi ne kadar özlediğini de göstermişti.

Zaten takımın başında bu ligi defalarca kazanmış, kurt bir teknik direktör Altaylı Mustafa Denizli vardı. O yüzden bu sonuçlar en azından Altay’ın geçmişini ve potansiyelini bilenler için hiç de sürpriz değildi.

Siyah Beyazlılar, ilk 7 haftayı geçtiklerinde kendilerini zirve yarışında buldu. Bu 7 maçtan 15 puan çıkararak Spor Toto Süper Lig’e çok güçlü bir başlangıç yapıldı.

Ne Olduysa Beşiktaş Maçından Sonra Oldu

O Bi Altaylı

Altay, Spor Toto Süper Lig 7. Hafta mücadelesinde Bornova Aziz Kocaoğlu Stadyumu’nda Beşiktaş’ı ağırladı.

İki siyah beyazlı takımın karşılaşmasında, eski öğrencisine üstünlük sağlayan kişi Mustafa Denizli oldu. Fakat ne yazık ki o hafta Altay için adeta bir kırılma haftasına dönüştü.

İzmir’in Büyük Altay’ı, Beşiktaş maçının ardından çıkmış olduğu 16 maçta 3 puanı unuttu.

Üst üste gelen mağlubiyetler bir anda takımdaki olumlu havayı dağıttı. Yaşanan sakatlıklar, covid – 19 süreçleri derken ipler iyice elden akçtı.

Üstelik 10 Aralık 2021’de Altaylıların dört gözle beklediği bir olay da oldu. Kulübün yıllardır kavuşmayı beklediği Altay Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu, Atakaş Hatayspor maçıyla açıldı. Fakat ne yazık ki takımımız bu tarihi maçtan da boynu bükük ayrıldı.

Takımı düzeltmek için taraftarlar ve camia teknik direktör Mustafa Denizli’ye çok güveniyor olsa da ne yazık ki Büyük Mustafa bu görevi başaramadı.

Kendisine yakışanı yapan ve takımın selameti için görevinden ayrılan Mustafa Denizli’nin yerine önce onun yardımcısı Mert Nobre geldi. Ancak ondan hemen sonra görevi eski oyuncularımızdan Serkan Özbalta üstlendi.

O Bi Altaylı Projesiyle Kulüp Ruhu Canlanacak

Altay geldiğimiz noktada Spor Toto Süper Lig’de ne yazık ki sondan bir üst sırada bulunuyor.

Büyük Altay’ın yönetimi, yaptığı son projeyle hem takıma moral vermek hem de camiayı kenetlemek istiyor. Tribünlerimizin meşhur bestelerin “ O Bi Altaylı” sloganından yola çıkan yönetim, O Bi Altaylı Projesine start verdi.

Buna göre Alsancak Mustafa Denizli Stadyumu’ndaki VIP Tribünü’nde 60 adet koltuk, Altay camiasına emek vermiş eski futbolcularımıza ayrılacak. Bu isimler kulübe bildirim yapıp Pasolig kartlarını tanımladıkları her maçın öncesinde, O Bi Altaylı tribünündeki yerlerini alabilecekler.

Bu şekilde Siyah Beyazlılar hem kendine yakışanı yapıp efsanelerine sahip çıkmış hem de kulübü daha da kenetlemiş olmayı umuyorlar.