kazanan Altay Spor

Nefesleri Kesen İzmir Derbisinde Kazanan Altay Spor Oldu

TFF 1. Lig’de 25. haftada İzmir derbisi oynandı. Altay Spor ve Altınordu karşı karşıya geldi. Kritik derbi öncesinde Altay Spor Süper Lig hasretini sonlandırmak için kazanmak isterken son haftalarda aldığı kötü sonuçlarla küme potasına kadar gerileyen Altınordu ise nefes almak istiyordu. Zorlu İzmir derbisinde 1 – 0’lık skorla kazanan Altay Spor oldu.

Karşılaşmanın 11’leri

Mutlak 3 puan parolası ile sahaya çıkan ev sahibi Altay Spor karşılaşmaya Cihan, Erhan, Abdulhamit, Abdulkerim, Özgür Özkaya, Alhassan, Yılmaz Özeren, Kerim, Doğa İşeri, Kappel ve Marco Paixao 11’i ile başladı.

Konuk Altınordu ise Erhan Erentürk, Ufuk Budak, Ravil, Kerim Alıcı, Sinan, Muhammed Mert, Okan Derici, Furkan Çil,  Metehan, Atakan ve Hüsamettin Yener 11’i ile sahaya çıktı.

Derbinin Galibi Altay Spor Oldu

İki ekibin de istekli oynadığı seyir zevki yüksek derbide taraflar ilk yarıda gol bulamadı. 64’te ev sahibi ekipte Kerim Avcı kırmızı kartla oyun dışında kaldı. 10 kişi kalan Altay Spor hemen sonrasında 67’de golcüsü Marco Paixao ile öne geçti. Karşılaşmada başka gol sesi çıkmayınca 1 – 0’lık skorla İzmir derbisini kazanan Altay Spor oldu.