Murat Uluç Altay’a Transfer Olarak Futbola Geri Dönecek

Önümüzdeki sezon TFF 1.Lig’de mücadele etmeye hazırlanan Altay’ın işi bir hayli zor! İzmir ekibi; maddi sıkıntılardan dolayı transfer yasağı ile cezalandırıldı. Bu durumun bir sonucu olarak önümüzdeki sezon için dış transfer yapamayacak. Bunun yanı sıra, kulübün geçmişte forma giymiş oyuncularına ciddi borçları var. İzmir temsilcisi; söz konusu borçları ödemek adına en kısa sürede maddi kaynak bulmak zorunda!

Altay; 2003 doğumlu genç oyuncusu Kazımcan Karataş’ı 20 milyon Türk Lirası karşılığında Galatasaray’a sattı. Oyuncudan gelecek parayla bilhassa Marco Paixao’nun takıma geri dönmesinin sağlanması hedefleniyordu. 38 yaşındaki oyuncu; Altay’dan 400 bin Euro istedi. Altay yönetimi ise en fazla 150 bin Euro verebileceğini ifade etti. Bu yüzden, söz konusu transfer görüşmeleri de sonlandırıldı.

Murat Uluç Altay’da Forma Giyerek Güzel Bir Sürprize İmza Atacak

Altay’ı geçtiğimiz sezonun ikinci yarısından bu yana Sinan Kaloğlu çalıştırıyor. 41 yaşındaki teknik adam; takımı kümede tutmak adına elinden geleni yapsa da başarılı olamadı. Kaloğlu; 2022 – 2023 sezonunda da Altay’ın başında olacak. İzmir ekibinde Sinan Kaloğlu’nun yardımcılığını üstlenen Murat Uluç’un da görevine devam edeceğinden bahsedebiliriz.

Murat Uluç ile ilgili ilginç bir gelişme yaşandı. İdman sırasındaki çift kale maçlarda forvette görev alan Murat Uluç; attığı gollerle eski performansından bir şey kaybetmediğini gösterdi. Bu durum; forvet sıkıntısının içerisinde olan ve maddi açıdan zor günler yaşayan Altay yönetiminin dikkatini çekti. Altay yönetimi; Murat Uluç’a futbola geri dönüp dönmek isteyip istemediğine dair soru yöneltti.

Murat Uluç; yönetimin yapmış olduğu bu teklife olumlu bakıyor. Hatta, yeni sezon için hazırlıklara başladığını ifade edebiliriz. Altay yönetimi; önümüzdeki günlerde Murat Uluç’un antrenörlük lisansını iptal ederek ona futbolcu lisansı çıkartmayı planlıyor.

Murat Uluç Kimdir?

15 Mayıs 1981 tarihinde İzmir’de dünyaya gelmiştir. 1.88 boyundadır. Santrafor başta olmak üzere sol ve sağ kanatta da forma giyebilir. Geçmiş yıllarda sol ayağı ile güzel goller atmıştır. Murat Uluç; futbola İzmir Telekomspor’da başladı. Ardından, Altay altyapısına transfer oldu. Yıllar içerisinde hem Süper Lig’de hem de TFF 1.Lig’de farklı kulüplerde forma giyerek kendisini ispat etti. Son olarak, 2016 – 2017 sezonunun başında bedelsiz bir şekilde Altay’a transfer oldu. 2017 – 2018 sezonunun sonuna kadar Altay’da oynadı. Ardından, futbolu bıraktığını açıkladı.

Murat Uluç; yirmi yılı aşkın kariyeri boyunca toplam 274 maça çıktı. Söz konusu maçlarda rakip filelere 100 gol gönderdi. Bunun yanı sıra, iki de asist yaptı. Bunun yanı sıra, Altay kariyeri boyunca 93 maça çıktı. Bu maçlarda da 47 gol atıp bir asist yapabildi. Murat Uluç; forveti olmayan ve transfer yasağı alan kulübün kurtarıcısı olabilir. 41 yaşındaki isim yeni sezona büyük bir heyecan içerisinde hazırlanıyor.