Misli.com Sultanlar Ligi’nde Finalin Adı Belli Oldu

Misli.com Sultanlar Ligi’nde artık sona geliyoruz. Sultanlar Ligi’nde normal sezon kısa süre önce bitti. Eczacıbaşı Dynavit normal sezonu ilk sırada bitirdi. İkinci sırada Vakıfbank yer alıyor. Üçüncü sırada Fenerbahçe Opet, dördüncü sırada ise Türk Hava Yolları vardı.

Yarı Final Serisinin İlk Maçları Büyük Heyecana Sahne Oldu

Türkiye Voleybol Federasyonu’nun almış olduğu karar dolayısıyla yarı finalde birinci ile dördüncü, ikinci ile de üçüncü eşleşti. Bir başka deyişle, Vakıfbank – Fenerbahçe Opet, Eczacıbaşı Dynavit – Türk Hava Yolları maçları oynanacaktı.

Eczacıbaşı – Türk Hava Yolları serisinin ilk maçı sürpriz bir şekilde başladı. Türk Hava Yolları güçlü rakibi karşısında ilk iki seti kazanarak bir anda 2-0 öne geçti. Ancak, Eczacıbaşı Dynavit önemli bir geri dönüşe imza attı. Bilhassa Tijana Boskovic’in yıldızlaştığı maçı 3-2 kazanarak ikinci maç öncesinde önemli bir avantaj elde etti.

Vakıfbank ile Fenerbahçe Opet bu sezon çok kez karşı karşıya gelen kulüplerdi. Vakıfbank ezeli rakibini son olarak CEV Şampiyonlar Ligi yarı finalinde elemeyi başarmıştı. Sarı siyahlı takım yarı final serisinin ilk maçına iyi başladı. İlk seti kazandı. Fakat, geçmişten ders alan Fenerbahçe Opet önemli bir geri dönüşe imza atarak maçtan 3-1 galip ayrıldı.

Eczacıbaşı Dynavit İkinci Maçı Çok Rahat Kazandı

5 Mayıs 2023 Cuma gününün programında yer alan Eczacıbaşı Dynavit – Türk Hava Yolları maçına Burhan Felek Vestel Voleybol Salonu ev sahipliği yaptı. Saat 16.00’da başlayan maça ilginin bir hayli fazla olduğundan bahsedebiliriz. Eczacıbaşı Dynavit ilk seti 25-22 kazandı. İkinci seti de 25-21 kazanarak setlerde 2-0 öne geçti. Elenmek istemeyen Türk Hava Yolları üçüncü seti 25-21 kazanarak durumu 2-1’e getirdi. Ancak, Eczacıbaşı Dynavit dördüncü seti 25-20 kazanarak maçtan 3-1 galip ayrıldı. Finale ismini yazdıran ilk takım oldu.

Maçın en skorer ismi tahmin edebileceğiniz üzere Tijana Boskovic idi. Sırp pasör çaprazı maçı 28 sayı ile tamamladı. Bunun yanı sıra, Irina Voronkova ve Hande Baladın da 12 sayı kaydeden isimler oldular.

Vakıfbank – Fenerbahçe Opet Maçı Nefesleri Kesti

Vakıfbank bu maçı 3-0 veya 3-1 kazanması gerektiğini biliyordu. Fenerbahçe Opet iki set aldığı takdirde finale yükselecekti. Vakıfbank maça çok iyi başladı. Setleri 25-23, 25-17 ve 25-21 kazanarak maçın normal süresini 3-0 önde tamamladı. TVF’nin almış olduğu karar gereğince yarı final serisinde üçüncü maç olmayacak. İki maçın birisini Vakıfbank, diğerini de Fenerbahçe Opet kazandığı için altın sete gidildi. Altın seti kazanan Fenerbahçe Opet oldu. Sarı lacivertli takım kötü oynadığı maçın son setini kazanarak önemli bir başarı elde etti.

Maçın en skorer ismi Paola Egonu oldu. İtalyan yıldız maçı 24 sayı ile tamamladı. Fenerbahçe’de 17 sayı kaydeden Melissa Vargas öne çıktı.