Altay

Kerim Avcı’nın İyileştiği Bildirildi

Türkiye Futbol Federasyonu 1. Lig ekiplerinden Altay futbol takımının yetenekli oyuncusu Kerim Avcı’nın sakatlığının iyileşmeye başladığı belirtildi. Sakatlık sorununun bir türlü kurtulamayan Avcı’nın iyileşme sürecinin oldukça balarılı olduğu bildiriliyor. Korona virüs salgınından dolayı lige verilen ara döneminde Avcı’nın iyileşmeye başlaması Altay’da yüzleri güldürüyor.

Play Off yolunda oldukça iddialı bir takım olan Altay’ın sakatlardan yana bu sezon pek yüzü gülmedi. Ancak Koronavirüs nedeniyle lige ara verilmesi sonrasında sakat olan Kerim Avcı’nın iyileşmeye başlaması; takımda olumlu bir havanın oluşmasını tetikledi.

14 Mart’tan Bu Yana Sakattı

14 Mart tarihi itibariyle oynanan Altay ile Fatih Karagümrük maçında sakatlanan Kerim Avcı’nın durumunun iyileşmeye başladığı bildiriyor. Altay’ın deplasmanda karşılaştığı Fatih Karagümrük maçında sakatlanan Kerim Avcı’nın iyileşmeye başlaması takımda olumlu bir havanın oluşmasını mümkün kıldı.

Sakatlandıktan sonra sahadan sakat ayrılmak durumunda kalan Avcı; o tarihten beri sakattı. MR çekilmesi sonrasında yetenekli oyuncunun sağ diz dış yan bağlarının yırtıldığı tespit edilmişti. Bu tespitin ardından tecrübeli oyuncunun tekrar sahalara dönmesinin 3 ya da 4 hafta kadar süreceği bekleniyordu. Yetenekli futbolcudaki bu iyileşme onun ligler açıldığında sahada olabilmesini de mümkün kılacağa benziyor.