Kerem Aktürkoğlu’nun Talipleri Her Geçen Gün Artıyor

Sarı kırmızılı takım, hazırlık maçları yaparak Temmuz ayının sonundaki UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci ön eleme turu ilk maçına hazırlanıyor. Galatasaray’ın kadrosuna kattığı son isim Halil Dervişoğlu oldu. 1999 doğumlu oyuncu, daha önce de Galatasaray’da oynamıştı. İsmi bir süredir Beşiktaş ile anılan yıldız golcünün son tercihi Galatasaray oldu. Sarı kırmızılı kulüp, genç oyuncuyu 500 bin Euro karşılığında kadrosuna kattı. Oyuncuya yıllık 20 milyon TL verilecek. Halil Dervişoğlu’nun Galatasaray’a transferi, yakın arkadaşı Kerem Aktürkoğlu’nu çok sevindirdi. Genç oyuncu, Instagram hesabından “yuvana hoş geldin kardeşim” notuyla birlikte Halil Dervişoğlu’nun fotoğrafını paylaştı.

Alman ve İtalyan Kulüpleri Kerem Aktürkoğlu’nu Takip Ediyorlar

Kerem Aktürkoğlu, geçtiğimiz sezon Süper Lig’de harika bir performans sergiledi. 34 maçta görev yaptı. Bu maçların 31’ine ilk 11’de başladı. Üç maçta oyuna sonradan giren isim oldu. Sahada 2 bin 600 dakika kaldı. Dokuz gol atıp 12 asist yaptı. Süper Lig’de 2022 – 2023 sezonunun en çok asist yapan ismi oldu. Sezon boyunca toplam 21 gole katkıda bulundu. Bilhassa Mauro Icardi ile harika bir uyum yakaladı. Buna ek olarak, Türkiye Kupası’nda dört maçta 118 dakika süre aldı. O maçlarda da bir gol atıp iki asist yaptı. 2022 – 2023 sezonu, genç oyuncu için çok güzel geçti. Kariyerindeki ilk Süper Lig şampiyonluğunu bu sezon yaşadı. 38 maçta on gol atıp 14 asist yaparak underrated bir isim olduğunu gösterdi.

Kerem Aktürkoğlu’nun bu performansına kayıtsız kalmak mümkün değil! 24 yaşındaki oyuncu ile çok sayıda Avrupa kulübü ilgileniyor. Bilhassa Bundesliga ve Serie A ekiplerinin Kerem Aktürkoğlu’nun peşinde oldukları dillendiriliyor. Bu kulüplerden biri veya birkaçı, önümüzdeki günlerde bu oyuncu için Galatasaray’ın kapısını çalabilirler.

Galatasaray’ın Oyuncuyu Satmaya Niyeti Yok!

Takdir edersiniz ki, Galatasaray’ın en büyük hedefi, 2023 – 2024 sezonunda UEFA Şampiyonlar Ligi’nde yer alabilmek! Sarı kırmızılı takım, bu hedefine ulaşmak adına üç ön eleme geçmek zorunda! Kerem Aktürkoğlu, Galatasaray’ın vazgeçilmez isimlerinden birisi! Bilhassa 8+3 yabancı kuralı düşünüldüğünde oyuncunun ilk 11’deki yerinin garanti olduğunu söyleyebiliriz.
Galatasaray’ın başarılı teknik direktörü Okan Buruk, Kerem Aktürkoğlu’na gelen tekliflerin farkında! Ancak, deneyimli teknik adam, 24 yaşındaki oyuncunun satılmasını istemiyor. Bu oyuncudan hem Süper Lig’de hem de Avrupa’da faydalanmak isteyen Okan Buruk’un kararı değişebilir.
Sosyal medyada yabancı sınırının 9+2 olacağı veya tamamen kaldırılacağı iddia ediliyor. Bu durum, Kerem Aktürkoğlu’nun takımdan ayrılmasını sağlayabilir. Oyuncunun güncel Transfermarkt değeri 15 milyon Euro! Galatasaray, bu oyuncuyu transfer etmek isteyen kulüplerden en az 15 milyon Euro talep edecek. Kerem Aktürkoğlu, 2020 – 2021 sezonundan bu yana Galatasaray’da top koşturuyor. Sarı kırmızılı forma ile bugüne kadar 119 maça çıktı. Söz konusu maçlarda 29 gol atıp 30 asist yaptı.