Altay

Kappel’den Altay Açıklaması

İzmir’in köklü futbol takımlarından olan Altay’da transfer çalışmaları devam ediyor. Gelecek sezon için güçlü bir takım kurmayı hedefleyen Altay, farklı yabancı oyuncuları transfer listesine alıyor. Takımın gelecek sezon için anlaştığı yıldızlardan olan Kappel, siyah beyazlı takımla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Yönetim tarafından transfer edilen oyuncu, Altay takımı ile ilgili gelen soruları cevapladı.

Gelecek sezon Altay takımında forma giyecek olan Hollandalı Kappel, takımın yerinin Süper Lig olması gerektiğini söyledi. Korona salgını nedeniyle futboldan uzak kaldıklarını belirten Kappel, liglerin tekrar başlayacağı günü iple çektiğini söyledi. Siyah beyazlı takımının Süper Lig’i hak ettiğini söyleyen yıldız oyuncu, kalan maçlarda takım olarak elinden geleni yapacaklarını söyledi.

“Altay’ın Süper lige çıkacağına inanıyorum”

Altay’ın yıldız oyuncularından biri olan Leandro Kappel, takımıyla ilgili çeşitli açıklamalarda bulundu. Kalan maçların çok önemli olduğunu belirten oyuncu, maçlara iyi konsantre olurlarsa hak ettikleri başarıyı elde edeceklerini ve süper lige yükselebileceklerini düşündüğünü belirtti. Kappel, bu sezon oynadığı 24 maçta 3 gol ve 7 asistlik performans sergiledi.

Öte yandan Altay takımında birçok oyuncunun sözleşmesi sona eriyor. Takımın önemli oyuncularının sözleşmesinin sona ermesiyle birlikte takviyeye ihtiyaç duyan siyah beyazlı takım, transfer çalışmalarına erken başladı. Sözleşmesi biten oyuncularla ilgili nasıl bir karar alınacağı henüz bilinmiyor.