Menemenspor 1 - 1 Altayspor

İzmir Ekipleri Yenişemedi: Menemenspor 1 – 1 Altayspor

TFF 1. Lig’de 26. haftada iki İzmir ekibi Menemen Belediyespor ile Altay Spor karşı karşıya geldi. 26. haftanın açılış karşılaşmasında İzmir ekipleri yenişemedi ve sahadan 1’er puanla ayrıldı. İki İzmir ekibinin de 1’er gol bulduğu karşılaşma eşitlikle tamamlandı: Menemenspor 1 – 1 Altayspor. Bu sonuçla puanını 33’e çıkaran Menemen Belediyespor 11. sırada kalırken 39 puana yükselen Altay Spor ise 5. sıradaki yerini korudu.

Karşılaşmanın İlk 11’leri

Ev sahibi Menemen Belediyespor sahaya Selmani, Rıdvan Koçak, Ali Keten, Domgjoni, Ercan Coşkun, Taşkın, Murat Erdemir, Mustafa Çeçenoğlu, Mehmet Boztepe, Tayfun Aydoğan ve Hüseyin Çolak 11’i ile çıktı.
Konuk ekip Altay Spor karşılaşmaya Cihan, Erhan, Abdulhamit, Abdulkerim Bardakçı, Özgür Özkaya, Helder Tavares, Yılmaz Özeren, Putsilla, Turgut Doğa Şahin, Kappel ve Marco Paixao 11’i ile başladı.

Karşılaşmanın Önemli Dakikaları

İki takımın da istekli oynadığı karşılaşmada baskın taraf Süper Lig özlemini sonlandırmaya yakın olan konuk Altay Spor oldu. Rakibine ciddi üstünlük kuran Altay Spor karşılaşmanın hemen başında kalesinde gördüğü gole engel olamadı. Ev sahibi Menemen Belediyespor 9’da golcüsü Hüseyin Çolak ile öne geçti. İlk yarının sonlarına doğru aradığı golü Kappel ile bulan Altay Spor eşitliği yakaladı ve ilk yarı bu skorla tamamlandı. İkinci yarıda rakibine şans tanımayan Altay Spor aradığı golü bulamadı ve karşılaşma eşitlikle tamamlandı: Menemenspor 1 – 1 Altayspor