İstanbulspor, Fatih Tekke’yi Teknik Direktörlüğe Getirdi

İstanbulspor’da Osman Zeki Korkmaz’ın görevden ayrılmasının ardından başlayan teknik direktörlük arayışı son buldu. Sarı siyahlı ekip 45 yaşındaki teknik adam Fatih Tekke ile anlaştı. Süper Lig’de son olarak 2015 yılında takım çalıştıran Tekke, Ocak 2022’den beri hiçbir takımda görev almıyordu.

Hoş Geldin Fatih ‘‘Sultan’’ Tekke

Spor Toto Süper Lig ekibi İstanbulspor’da teknik direktörlük görevine Fatih Tekke getirildi. Kulübün sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, Fatih Tekke’nin fotoğrafına yer verilerek “Hoş geldin Fatih ‘Sultan’ Tekke” ifadesi kullanıldı. Fatih Tekke, kariyerinde daha önce de İstanbulspor’da görev yapmıştı. Sarı siyahlı kulüp, önceki teknik direktör Osman Zeki Korkmaz’ın kendi isteğiyle dün takımdan ayrıldığını duyurmuştu. Son olarak Denizlispor’u çalıştıran Fatih Tekke, Ocak 2022’den beri hiçbir takımda görev almamıştı. 45 yaşındaki çalıştırıcı daha önce ise Kayseri Erciyesspor, Boluspor, Manisaspor ve Bursaspor gibi takımlarda görev yaptı.

Kariyeri Kayseri Erciyes’te Başladı

Tekke, ilk teknik direktörlük kariyerini yaptığı Kayseri Erciyespor ile Süper Lig’de boy göstermişti. 2018 yılında kapanan Kayseri Erciyesspor’un başında 9 maç kalan Tekke, 2015’ten sonra ilk kez Süper Lig’de görev yapacak.

34 yaşında Orduspor’da profesyonel futbolculuk kariyerini noktalayan milli futbolcu Fatih Tekke, antrenörlük kariyerine de milli takım çatısı altında başladı. Tekke, 2015 yılının Mart ayında A2 milli takımında Müfit Erkasap’ın yardımcısı olarak antrenörlük kariyerine başladı. Ancak Fatih Tekke’nin milli takım kariyeri çok uzun soluklu olmadı. Genç antrenör bir ay bile dolmadan görevinden ayrıldı. Fatih Tekke, A2 milli takımındaki görevinden ayrıldıktan beş gün sonra Süper Lig ekiplerinden Kayseri Erciyesspor’un başına geçerek ilk teknik direktörlük deneyimine başlamış oldu.

Ancak sezonun tamamlanması ile iki taraf arasında yol ayrımına gidildi ve Fatih Tekke’nin ilk teknik adamlık deneyimi de oldukça kısa sürmüş oldu. 2015 – 2016 sezonuna kulüpsüz giren Fatih Tekke, şubat ayında işlerin yolunda gitmediği Boluspor ile sözleşme imzaladı. Boluspor, o sezon ligde kalmasına rağmen genç teknik adam Fatih Tekke ile yollarını ayırdı. Bir kez daha kulüpsüz kalan Fatih Tekke 2016 – 2017 sezonuna da kulüpsüz girdi. Ancak bu kez ekim ayında 1. Lig ekiplerinden Manisaspor ile sezon sonuna kadar sözleşme imzaladı. Fatih Tekke’nin Manisaspor kariyeri de beklenildiği gibi geçmedi ve devre arasında görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Fatih Tekke ertesi sezona da kulüpsüz girdikten sonra şubat ayında Denizlispor ile anlaştı ve sezon sonuna kadar Ege temsilcisini çalıştırdı. Denizli ile de sezonu tamamladıktan sonra yol ayrımına giren Fatih Tekke yaz döneminde İstanbulspor ile anlaştı ve ilk defa bir sezona kulüp çalıştırarak başladı. İstanbulspor’da arka arkaya iki kez görev alan Tekke, daha sonra Bursaspor’un başına geçti. Bursa’dan sonra tekrar Denizlispor’un başına geçen genç teknik adam iki yıllık aranın ardından yeniden İstanbulspor ile anlaştı.