İçel İdman Yurdu’nda Bitmeyen Krizler

Geride kalan sezonda TFF 3.Lig’den yükselebilmek adına ciddi bir şans elde eden İçel İdman Yurdu, bu şansı değerlendirmek konusunda acemi kalmış ve penaltılarda yaşadığı başarısızlık sonrasında büyük bir hayal kırıklığı yaşamıştı. Mersin temsilcisinde bu acemiliğin sorumlusu olarak gösterilen Teknik Direktör Ender Alkan ile yollar ayrılmış ve Alkan yerine Selahattin Dinçel getirilmişti. Basında yer alan son haberler, Selahattin Dinçel’in de istifa ettiği ve görevinden ayrılmak istediği yönünde.

Üst Üste Patlak Veriyor

Geride kalan sezonda TFF 3.Lig 3.Grup’tan bir üst lige yükselebilmek adına çok önemli bir şans elde eden İçel İdman Yurdu için büyük bir hayal kırıklığıyla sonlanmıştı. Mersin temsilcisi sezon ortasında göreve getirdiği Ender Alkan yönetiminde iyi işler çıkarmış ve Play-Off sıralamasına kadar yükselmişti.

Burada alınan başarılı sonuçlar sayesinde finale kadar yükselmeyi başaran İçel İdman Yurdu, penaltılara kalan müsabakada Fethiyespor’a mağlup olmuştu. Takımın teknik direktörü Ender Alkan’ın bir canlı yayında takımına hiç penaltı çalıştırmadığını ifade etmesi sonrasında çok büyük bir kriz patlamış ve bu patlak veren kriz Alkan’ın da görevine son verilmesine yol açmıştı.

Alkan’ın yerine Fethiyespor’un teknik direktörü Selahattin Dinçel’i göreve getiren İçel İdman Yurdu ile basına yansıyan son haberler, Mersin temsilcisinin yine aradığını bulamadığını gösteriyor.

Zira söz konusu haberlere göre zaten geldiği günden bu yana bir türlü camiayı ikna edemeyen ve hatta bir güven problemi içine düşen Dinçel de bu sıkıntılardan kurtulmak istedi ve görevinden istifa etti. Bununla birlikte yönetimin son kararı vermek açısından acele etmek istemediği ve bir süre sonra son kararın verileceği ifade ediliyor. 

Tarsus Aynısını Yaşamıştı

Bununla birlikte sezon bittikten sonra pek çok krizle uğraşmak zorunda kalan Tarsus İdman Yurdu’nda bir yeni kriz daha patlak verdi.

Genç teknik adam bir anda istifa etti ve bu istifanın neden kaynaklandığı bir türlü anlaşılamadı. Sonrasında gelen açıklamalar ve haberler yönetimin Erol yerine bir başka teknik direktörü hem de gizli kapaklı bir şekilde araştırmasından bu krizin ortaya çıktığını gösterdi. Nitekim genç teknik adam da bu durumu teyit etti ve kendisinin varlığına rağmen bu araştırmanın yapılmasından hayal kırıklığı duyduğunu ancak kulübün önünü açabilmek adına görevinden istifa edeceğini dile getirdi. 

Bu kadar beklenmedik ve bir yandan da gereksiz araştırma hamlesinin sorumluları nasıl bir cevap verecekler merak konusu. Ancak geçen sezon diğer teknik adamların fark yaratamadığı kadroya ekleme dahi yapmadan takımını Play-Off potasına taşıyan Birol Erol yöneticilere ne kadar kızsa taraftarlar onu o kadar haklı bulacaklar.

İki Mersin temsilcisi de teknik direktörleri konusunda kendilerinden kaynaklı ciddi problemler yaşadılar ve bu bağlamda taraftarlarına vermeleri gereken ciddi bir hesap olacağı daha şimdiden ortada.