Göztepe Kendi Sahasında Sakaryaspor’a Mağlup Oldu

Geçtiğimiz sezon Süper Lig’de mücadele eden Göztepe; hem maddi sıkıntılar hem de istenilen futbolun bir türlü sergilenememesinden dolayı küme düştü. İzmir ekibi; tahmin edebileceğiniz üzere 2022 – 2023 sezonunda TFF 1.Lig’de yer alıyor. Göztepe; bu sezonu en kötü ihtimalle ilk altı içerisinde bitirmeyi ve play-off’ta yer almayı hedefliyordu. Fakat, sarı kırmızılı takımın en azından şu ana kadar beklenen performansı ortaya koymaktan bir hayli uzak olduğunu dile getirebiliriz.

Sakaryaspor; bu sezon TFF 1.Lig’e yükseldi. Yeşil siyahlı takım; Göztepe ile benzer sıralamalarda yer alıyor. En azından küme düşme korkusu yaşamayacağı kesin!

Göztepe – Sakaryaspor Maçı Ne Zaman Oynandı?

14 Ocak 2023 Cumartesi gününün programında yer alan maç saat 19.00’da başladı. Gürsel Aksel Stadyumu’nda oynanan maçı Muhammed Ali Metoğlu yönetti. Göztepe; saha ve seyirci avantajından dolayı maçın favorisi olarak gösteriliyordu. Fakat, Sakaryaspor’un da bu maçtan puan veya puanlar alacak gücü vardı. Bir başka deyişle, çok ortada bir maç gibi gözüküyordu.

Göztepe Sahaya 3-5-2 Dizilişi ile Çıktı

Göztepe’yi bir süredir Ekrem Dağ çalıştırıyor. Genç teknik adam; takımını sahaya 3-5-2 dizilişi ile çıkardı. Göztepe’nin kalesini Ekrem korudu. Defansta Arslanagic, Emir ve Atınç vardı. İsmail, Tuğbey, Yalçın, Palmer ve Emre; orta sahada görev yapan isimlerdi. Yasin ve Ali; ileride çift forvet olarak görev yaptılar.

Sakaryaspor Yabancı Oyuncularına Güveniyordu

Yeşil siyahlı takım; bu sezonu olabildiğince iyi bir yerde bitirmek istiyor. Fakat, işinin pek kolay olmadığını söylemeliyiz. Bilhassa ilk altıya girmek adına çok sayıda takım ile rekabet etmesi gerekiyor. Sakaryaspor’u bu sezon Serkan Özbalta çalıştırıyor. Özbalta; takımını sahaya 4-1-4-1 dizilişi ile çıkardı. Sakaryaspor’un kalesini Furkan korudu. Defansta İsmail, Donkor, Ümit ve Hüsamettin vardı. Serkan; tek ön libero olarak görev yaptı. Roshi, Nalepa, Milosevic ve Burak; orta sahada şans bulan diğer isimlerdi. Kasongo; ileride tek forvet olarak gol aradı.

Sakaryaspor; diğer TFF 1.Lig takımları ile kıyaslandığında fena olmayan bir kadroya sahip! Bilhassa kadrosunda Kasongo gibi yıldız bir forvetin olması ciddi bir avantaj!

Deplasman Ekibi Üç Puanı Tek Golle Aldı

Göztepe; her ne kadar saha ve seyirci avantajına sahip olsa da oyun olarak üstünlüğünü rakibine kabul ettiremedi. Sarı kırmızılı takım; maç boyunca rakip kale önünde gol pozisyonlarına girmekten oldukça uzaktı. Sakaryaspor ise oyunu kendi yarı sahasında kabullendi. Mümkün olduğunca kontratak fırsatlarını değerlendirmeye çalıştı.

Çok uzun süre golsüz devam eden mücadelede skoru değiştiren isim Sakaryaspor’un yıldız forveti Kasongo oldu. Deneyimli golcü; Göztepeli Emir Ortakaya’nın elle oynaması sonucunda elde edilen penaltıyı gole çevirdi. Bu gol; Sakaryaspor’u öne geçirdi. Deplasman ekibi; Kasongo’nun attığı golle maçtan 1-0 galip ayrıldı. Göztepe; bu yenilgiyle beraber kan kaybetmeye devam etti.