Giresunspor – Altay Karşılaşması

TFF 1. Lig 7. hafta erteleme maçında Giresunspor deplasmanda  Altay‘a  konuk oluyor.  İki takımda 1’er gol atmayı başardı ama birbirilerine üstünlük kuramadılar.

Maç 1-1 bitti. Ev sahibi Altay’ın golü 83. Dakikada Sergen Piçinciol, öte yanda Giresunspor’un golünü iste 31. Dakikada Hüseyin Bağ attı.

Maçtan sonra açıklamalarda bulunan Altay teknik direktörü Yücel İldiz, bugün iki puanı kaybettik evet ama ileride bu maçı telafi edeceklerine inandığını söyledi.

Öte yandan maça iyi başladılar fakat yedikleri golden sonra kolay kolay toparlanamayan Giresunspor, böylelikle galibiyeti kaçırmış oldu.

Yücel İldiz’den Sert Açıklamalar

Altay teknik direktörü Yücel İldiz, Giresunspor’dan yedikleri ilk ve tek golde, İbrahim Öztürk’e faul yapıldığını belirtti.

Teknik direktör Yücel İldiz, sözlerini şöyle sürdürdü: “Öyle bir pozisyon oldu ki direkt takım kaptanımıza yapılan ‘katli vaciptir’ tarzında yapılan bir hareket.

Rakip oyuncu başında bekliyor, özür diliyor kart görmesin diye. O pozisyon gol oldu. Açık söylemek gerekirse o pozisyon maçı sinir harbine çevirdi.

Buna rağmen oyunun sonuna kadar maçı kovaladık. Beraberliği yakaladık, kazanabilirdik de. Herkes kendi maçına baksın. Burası Altay camiası, büyük bir camiayız. Haklarımızı sahada mücadele ederek savunalım.

” Açıklamalarını sürdüren Yücel İldiz, “Kovid-19 vakaları nedeniyle eksik çıktıkları maçları kaybetmelerine rağmen bir şey demediklerini belirterek, “Futbolda her şey oluyor ama bir maç böylesine bir hale getirilmez.

Beni Türkiye’de herkes tanır, kolay kolay bu konularda pek konuşmam. Bu maçın tek pozisyonu var ve maçı bu hale getiren de o pozisyon zaten.

Bugün bizim adımıza kaybedilen 2 puan var ama biz bunu inşallah ileride telafi ederiz.” sözlerini kullandı.

Hakan Keleş’ten Önemli Açıklamalar

TFF 1. Ligi’nin 12. haftasında Giresunspor evinde Eskişehirspor’u ağırlayacak. Yiğit Arslan’ın yöneteceği maç, Giresun Atatürk Stadyumu’nda 5 Aralık Cumartesi oynanacak.

12 gün içinde 4. maçta çıktıklarını ifade eden Giresunspor teknik direkötrü Hakan Keleş, duran top dışında gol yememeye çalıştıklarını söyledi.

Aslında kazanabileceklerini söyleyen Hakan Keleş, sahamızda oynayacağımız maçı mutlaka kazanmak istiyoruz dedi.

Direkten dönen bir pozisyonda çok şansız olduklarını ve 1 puana razı olmak zorunda kaldıklarını vurgulayan Hakan Keleş,  sakatlıktan, hastalıktan ve  cezalılardan dolayı çok eksiklerini olduğunu da dile getirdi.