Altay futbol takımı

Gençler Altay’da Kayıp!

Bu sezon itibariyle Altay futbol takımı oyuncularının performansları göz önünde bulundurulduğunda; takımda gençlerin kayıp olduğu ortaya çıkıyor. Süper Lig’e çıkma hedefi bulunan siyah beyazlı ekipte özellikle altyapıdan yetişmiş olan futbolcuların pek forma şansı bulamadıkları ifade ediliyor. İlk iki de ve Play – Off konusunda etkili bir çalışma ortaya koyan siyah beyazlılar; gençlerden çok deneyimli futbolcuları tercih ediyor.

Takımda özellikle altyapıdan yetişen futbolcuların formaya hasret kaldıkları dillendiriliyor. Bu sezon itibariyle İzmir temsilcisinin kadrosunda gen futbolcular pek yer bulamazken; deneyimli futbolcuların kadroda ağırlıkta bulundukları ifade ediliyor. Ayrıca pek çok genç futbolcunun ise alt liglerdeki farklı takımlara kiralık olarak gönderildikleri de ifade ediliyor.

Genç Futbolcular Forma Bulmakta Zorlanıyor!

Altay futbol takımı oyuncuları arasında yer alan genç futbolcuların bu sezon itibariyle forma bulmakta epey zorlandıkları ifade ediliyor. Bu doğrultuda ligde ilk 9 maçta forma şansı bulan altyapı oyuncusu Cenk Özkacar, tam 6 haftadır forma giyemiyor. Yine genç stoper Kutay Yokuş’lu da forma giyemeyen oyuncular arsında yer alıyor.

Milli forma giymeyi başarmış ve Galatasaray’ın da talip olduğu 17 yaşındaki Kazımcan Karataş da forma bulmakta zorlanan gençler arasında yer alıyor. Bu durum Altay’ın bu sezon itibariyle daha çok tecrübelilere güvendiğini gösteriyor.